بنياد مسيحي ايرانيان
new

کره جنوبی هیئتی را برای مذاکره در مورد نفتکش خود راهی تهران کرد

در حالی که وزارت خارجه رژیم ایران روز چهارشنبه گفت که سفر هیئت کره جنوبی به تهران «از قبل مطرح بوده و ارتباطی» با موضوع توقیف نفتکش ندارد، کره جنوبی روز پنج‌شنبه، ۱۸ دی، اعلام کرد که هیئتی از این کشور برای مذاکره در مورد آزادی نفتکش توقیف‌شده‌اش در آب‌های خلیج فارس، راهی ایران شده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، هیئت کره جنوبی به سرپرستی مدیرکل امور خاورمیانه وزارت خارجه این کشور بامداد پنج‌شنبه از سئول حرکت کرده و قرار است از طریق دوحه وارد تهران شود.
کوه کیونگ-سوک، رئیس این هیئت، پیش از سوار شدن به هواپیما به خبرنگاران گفت که برای حل مسئله توقیف این کشتی قصد دارد با همتای خود در وزارت امور خارجه رژیم ایران و در صورت لزوم با دیگران نیز ملاقات کند.
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه رژیم ایران، یک روز پیشتر سفر این هیئت را تأیید کرده، اما این‌گونه اظهارنظر کرده بود که این سفر «از پیش مطرح بوده» و ارتباطی با توقیف نفتکش این کشور از سوی سپاه پاسداران ندارد.
رسانه‌های ایران روز دوشنبه از توقیف این کشتی توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران خبر دادند و اعلام کردند که این نفتکش را به بندرعباس «هدایت کرده‌اند.» خدمه این شناور از کشورهای کره، اندونزی، ویتنام و میانمار هستند.
رژیم ایران مدعی شده که کشتی کره جنوبی «آلودگی نفتی و مخاطرات زیست‌محیطی» ایجاد کرده، ولی کره جنوبی این ادعا را رد کرده و خواستار آزادسازی فوری آن شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »