بنياد مسيحي ايرانيان
new

کاهش فلامینگوها در دریاچه ارومیه به دلیل افزایش غلظت نمک

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش آذربایجان غربی گفته است که جمعیت فلامینگوها در پارک ملی دریاچه ارومیه بین ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافته است.
وبسایت خبری «تبریز من» روز ۱۲ تیرماه گزارش داد که امید یوسفی، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش در آذربایجان غربی گفته است که شمار فلامینگوها در دریاچه ارومیه امسال به دلیل غلظت بالای نمک دریاچه و فراهم نبودن شرایط زیستی، به طور محسوسی کاهش یافته است؛ این در حالی است که این دریاچه در سال‌های اخیر پذیرای ۵۰ تا ۶۰ هزار بال فلامینگو بوده است.
به گفته این مقام، تیم‌هایی از کارشناسان و محیط‌بانان، پرندگان گرفتار در داخل دریاچه را جمع‌آوری کرده و نمک رسوب شده روی بدن آنها را می‌شویند. یوسفی همچنان گفته است که شمار دیگر پرندگان از جمله کاکایی‌ها، تنجه، آنقوت و کفچه‌نوک نیز کاهش یافته است.
تالاب‌های سولدوز، حسنلو و داش دورگه در نقده، کانی‌برازان در مهاباد و پارک ملی دریاچه ارومیه مهم‌ترین زیستگاه‌های فلامینگو در استان آذربایجان غربی به شمار می‌روند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »