بنياد مسيحي ايرانيان
new

کانادا به جمهوری اسلامی اجازه برگزاری انتخابات در آن کشور را نداد

به گزارش سایت خبری “پرس تی‌وی” وابسته به جمهوری اسلامی ایران دولت اوتاوا به دولت ایران اجازه نداده که در کانادا شعب اخذ رأی دایر کند.
اسماعیل موسوی، سخنگوی کمیسیون انتخابات در وزارت کشور ایران، با اعلام این خبر افزود که حکومت تهران از طریق سفارتخانه سوئیس، حافظ منافع کانادا در ایران، از دولت اوتاوا خواسته بود که برای تسهیل مشارکت ایرانیان مقیم کانادا در انتخابات ریاست جمهوری به دولت ایران امکان بدهد که مراکز رأی‌گیری در کانادا دایر کند.
اسماعیل موسوی سپس افزوده است که دولت کانادا به این تقاضای تهران تاکنون پاسخ نداده و اکنون به دلیل تنگی وقت ایرانیان مقیم کانادا امکان رأی‌دهی مستقیم در این کشور را ندارند. با این حال، اسماعیل موسوی گفته است که وزارت امور خارجۀ ایران هم اکنون در تلاش است که در همکاری با دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن بستر مشارکت ایرانیان کانادا را در انتخابات ریاست جمهوری فراهم سازد.
گفته می‌شود که بیش از چهارصد هزار ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند. در پی سرکوب جنبش سبز در ایران، کانادا به طور یکجانبه مناسبات سیاسی خود را با ایران قطع کرد. ساقط شدن هواپیمای مسافربری اوکراین توسط سپاه پاسداران در ژانویه سال گذشته به کشته شدن شمار بالایی از شهروندان کانادایی ایرانی‌تبار و تیره تر شدن مناسبات دو کشور منجر شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »