بنياد مسيحي ايرانيان
new

کارنامه موفقیت‌ آمیز آزاد کاران کشتی‌ ایران در مسابقات قهرمانی جهان

در پایان مسابقات قهرمانی کشتی آزاد ۲۰۲۱ جهان در نروژ، کشتی‌ گیران ایران در مجموع با دستیابی به سه مدال طلا، سه نشان نقره و یک برنز، عملکرد موفقی داشتند.
دو ماه پس از رقابت‌ های کشتی المپیک توکیو، حضور موفق ملی‌ پوشان کشتی‌ آزاد ایران در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۱ جهان در اسلو، پایتخت نروژ، توجه ورزش‌ دوستان ایران را به خود جلب کرد.
در آخرین روز از این رقابت‌ها مجتبی گلیج، ملی‌ پوش کشتی آزاد ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم، با پیروزی ۱۰ بر صفر مقابل با تزول اولزیسایخان از مغولستان، مدال برنز جهان را از آن خود کرد.
پیش از آن مجتبی گلیج در دیدار نیمه‌ نهایی مقابل کایل اسنایدر، قهرمان المپیک و جهان از ایالات متحده آمریکا، در حالی‌ که تا ۳ ثانیه مانده به پایان ۲ بر یک پیش بود، با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد و از راه‌یابی به فینال بازماند.
در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی توانست در فینال پس از سه بار ناکامی در برابر دیوید تیلور، قهرمان آمریکایی المپیک و جهان، او را شکست دهد و به سومین طلای جهانی خود دست پیدا کند. او در فینال المپیک توکیو در یک رقابت نزدیک مغلوب تیلور شده بود.
در رقابت‌های رده وزنی ۹۲ کیلوگرم، کامران قاسم پور در دیدار پایانی مقابل ماگومد کوربانوف، قهرمان اروپا از روسیه، با نتیجه ۸ بر ۴ پیروز و برنده مدال طلا شد.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع در فینال با نتیجه ۹ بر ۲ مقابل گنو پتریاشویلی، برنده مدال‌های طلای جهان و نقره المپیک از گرجستان پیروز شد. او به این ترتیب پس از ۳۲ سال، برای دومین بار مدال طلای جهان در وزن فوق‌سنگین را برای کشتی آزاد ایران به دست آورد.
در مسابقات وزن ۵۷ کیلوگرم، علیرضا سرلک در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر ۳ در برابر توماس گیلمان، دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان از آمریکا، شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در دیدارهای وزن ۶۵ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در رویارویی فینال با حساب ۱۴ بر ۴ مقابل با ژاگیر شاخیف، قهرمان اروپا از روسیه مغلوب شد و مدال نقره را تصاحب کرد.
در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز نماینده کشتی آزاد به دیدار نهایی رسید. محمد نخودی در فینال با نتیجه یک بر ۵ تسلیم جردن باروز، قهرمان المپیک و جهان از آمریکا شد و مدال نقره را از آن خود کرد.
در رده‌ های وزنی ۶۱، ۷۰ و ۷۴ کیلوگرم، ملی‌پوشان کشتی آزاد ایران – رحمان عموزاد، عرفان الهی و یونس امامی – از دستیابی به مدال بازماندند.
آزادکاران کشتی ایران سرانجام در جدول رده‌ بندی با کسب ۱۶۲ امتیاز پس از روسیه و ایالات متحده آمریکا در پله سوم قرار گرفتند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »