بنياد مسيحي ايرانيان
new

کارشناسان آلمان: خاصیت مغناطیسی واکسن کرونا ادعایی بی‌اساس است

این روزها در شبکه‌های اجتماعی افرادی اقدام به چسباندن قاشق و دیگر آلات فلزی به بدن خود می‌کنند و آن را یکی از عوارض واکسن کووید۱۹ معرفی می‌کنند. کارشناسان آلمان نسبت به این ویدیوها هشدار می‌دهند.

به نظر می‌رسد که تئوری توطئه در رابطه با واکسن کرونا به مرحله تازه‌ای وارد شده است: «موادی که در واکسن کرونا موجود است، خاصیت مغناطیسی دارند».

این خبر را می‌توان در رابطه با تئوری دیگری دید که بهار سال گذشته انتشار یافت: «از طریق واکسن کرونا میکروتراشه به بدن تزریق می‌شود تا ما را تحت کنترل داشته باشند … »

گردش شایعه اخیر در شبکه‌های اجتماعی در حدی است که مسئولان دولتی، رسانه‌های معتبر و برخی خبرگزاری‌ها و کارشناسان را هم به خود مشغول کرده است.

آیا در حال حاضر این امکان وجود دارد که از طریق واکسن، موادی به بدن تزریق شود که خاصیت مغناطیسی داشته باشند؟

اگر پاسخ این پرسش مثبت باشد، این کار با چه هدفی انجام می‌شود؟ برای تزریق‌کنندگان مواد مغناطیسی چه نفعی دارد؟

«شایعه بی اساس»

پاسخ کارشناسان علم مغناطیس به پرسش نخست منفی است. به این ترتیب پرسش دوم هم بی‌اساس می‌شود.

یکی از این متخصصان، یورگن لیندنر از مرکز هلم‌هولتز در شهر درسدن است. او از سال ۲۰۱۲ ریاست بخش مغناطیس این مرکز پژوهشی را به عهده دارد و بیش از ۲۰ سال است که در مورد پدیده‌های مغناطیسی تحقیق می‌کند.

او در گفت‌وگو با فوکوس آنلاین می‌گوید:‌ «تعجب من از این است که چرا افرادی که چنین پدیده جدیدی را کشف کرده‌اند به متخصصانی مانند ما مراجعه نمی‌کنند و کشفشان را مورد آزمایش قرار نمی‌دهند.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »