بنياد مسيحي ايرانيان
new

کارت ‍پستالی از دبی؛ دریاچه عشق در میان کویر

القدره یک واحه زیبا در حومه دبی است که در کنار منطقه حفاظت شده کویر المرموم واقع شده است. با عبور از میان تپه های ماسه ای روان، منظره ای تماشایی از دریاچه های مصنوعی را می بینید. معروف ترین آنها دریاچه های عشق است.
این دو دریاچه ۵۵۰ هزار متر مساحت دارند برای همین شاید تعجب آور نباشد که بطور واضح از آسمان قابل مشاهده اند.
این منطقه شگفت انگیر پیشتیبان بوم گردی دبی است. علاوه بر گیاهان و جانوران بیابانی، اینجا خانه پستانداران، ماهیان و بیش از ۱۷۵ گونه پرنده است.
سعود فیصل محمد، افسر حیات وحش می گوید:‌ «اهمیت حفاظت از گونه های در حال انقراض اکنون امری جهانی است، اینجا در دبی و بویژه منطقه المرموم، بیش از ۱۹ گونه در خطر انقراض وجود دارد.»
یکی از سازهای جالب اینجا دریاچه اسکپو۲۰۲۰ است. نخستین نمایشگاه جهانی در خاورمیانه، آفریقا و منطقه جنوب آسیا در اینجا جشن گرفته شد و مکانی عالی برای پیک نیک و مناسب برای عکس های اینستاگرامی است.
کوچکترین این سه دریاچه، دریاچه ماه است. به شکل هلال ماه، پس زمینه ای فوق العاده برای کسانی است که به دنبال آرامش و تماشای غروب خورشید در کنار غزال اوریکس عربی است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »