بنياد مسيحي ايرانيان
new

چین هفته گذشته «حدود دو میلیون بشکه نفت از ایران» وارد کرده است.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه، اول تیرماه، به نقل از شرکت‌های ناظر بر حمل و نقل دریایی نوشت که چین هفته گذشته حدود دو میلیون بشکه نفت ایران را در یکی از بنادر جنوبی خود تحویل گرفته است.
شرکت فورتِکسا و همچنین گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای اعلام کردند که محموله‌ ۲۶۰ هزار تنی توسط شناور «دُرِنا» حمل می‌شده که شرکت ملی نفتکش ایران صاحب آن است.
یک تحلیلگر شرکت فورتِکسا به خبرگزاری رویترز گفته است که این محموله‌ تازه از ایران برای حفظ در ذخایر دولتی چین استفاده خواهد شد.
از زمستان گذشته این چهارمین محموله‌ای است که برای ذخایر دولتی وارد چین شده است.
چین در دو بخش دولتی و خصوصی علیرغم تحریم‌های ایالات متحده خریدار نفت ایران است. اما با آغاز جنگ در اوکراین و ارائه تخفیف توسط مسکو، در ماه جاری روسیه با پیشی گرفتن از عربستان سعودی، به بزرگترین تامین‌کننده نفت چین تبدیل شده است.
شرکت اطلاعات کالا، کپلر، قبلا به رادیوفردا گفته بود که آمارهای ابتدایی نشان می‌دهد صادرات نفت ایران در ماه مه به ۴۰۰ هزار بشکه در روز سقوط کرده و نسبت به ماه قبل نصف شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »