بنياد مسيحي ايرانيان
new

چهار سال زندان برای شهروند خبرنگار چینی که شیوع کرونا را در ووهان گزارش داد

چهار سال زندان برای شهروند خبرنگار چینی که شیوع کرونا را در ووهان گزارش داد
طرفداران جنبش دمکراسی خواهان در هنگ کنگ با دست داشتن تصویر ژانگ ژان ، شهروند خبرنگار چینی ، خواستار آزادی وی شدند.
طرفداران جنبش دمکراسی خواهان در هنگ کنگ با دست داشتن تصویر ژانگ ژان ، شهروند خبرنگار چینی ، خواستار آزادی وی شدند.
چین یک شهروند خبرنگار تبعه این کشور را که فوریه گذشته است برای بار بار شیوع ویروس کرونا را در شهر ووهان گزارش داده بود که به چهار سال زندان محکوم کرد.
ژانگ ژان ۳۷ ساله ویدئوهایی ضبط کرد که به هیچ وجه در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و در سایر اجزاد تلنبار شده است در کوره های مردهسوزی و بیمارستان های را در اوایل شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان نشان می دهد.
خانم ژانگ که پیشتر وکیل بوده از سوی دادگاه در شهر شانگهای به اتهام گزارش دادن درباره مرکز ساخت شیوع کرونا به چهار سال زندان محکم شد.
دادگاه منگوید که او به بهخاطر «انتقادا و دردسر درست» از طریق گزارش دادن در مراحل اولیه بحران همه چیز کرونا محکوم شده است.
رن کوانیو ، یکی از ویکلای خانم ژانگ ، روز دوشنبه هفتم دی به خبرنگاران در بیرون از صحن دادگاه گفت: «وقتی حکم اعلام شد موکلش به هم ریخت».
رن افزود که مادرش نیز وقتی حکم را شنید با صدای بلند شروع کرد به گریه کردن.
وکیل خانم ژانگ از وضعیت سلامتی موکلش ابراز نگرانی کرد. او از ماه ژوئن دست به اعتصاب غذا خورد و به زور از طریق سرم به او غذا خورده شده است.
آقای رن اظهار داشت موکلش هفته گذشته تهدید کرد که اگر حکم سنگینی به شما داده شود تا “دم مرگ” به اعتصاب غذای خود ادامه دهید.
محاکمه ژانگ مورد نیاز محاکمه شهروند خبرنگار است که اوایل سال در حال حاضر به دلیل گزارش دادن از شهر ووهان بازداشت شده است.
چین بهخاطر مهمال و سهلانگاری در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا و مخلوط شدن مورد انتقاد شدید جامعه جهانی قرار گرفته است ولی اگر شما بخواهید از این موضوع سرپوش جلوگیری کنید.
تیمی از دانشمندان سازمان جهانی بهداشت قرار است ماه آینده به ووهان سفر کند تا به رغم امتناع نیاز چین برای انجام تحقیقات مستقل ، درباره منشاء شیوع کرونا تحقیق کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »