بنياد مسيحي ايرانيان
new

چهار جامعه‌ شناس فشار نیروهای امنیتی بر سعید مدنی را محکوم کردند

چهار جامعه‌ شناس روز دوشنبه ۲۰ دی با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدام سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در ممنوع‌ الخروجی سعید مدنی و جلوگیری از انتشار این پژوهشگر اعتراض کردند.
مقصود فراست‌خواه، سعید معید فر، حسن محدثی و احمد بخارایی در بیانیه خود تاکید کرده‌اند که ممانعت از خروج آقای مدنی از کشور با اصول نهم، بیستم، سی‌ام و سی و سوم قانون اساسی، ماده سیزدهم اعلامیه جهانی حقوق بشر و نیز بند دو ماده دوازدهم میثاق بین‌ المللی حقوق مدنی و سیاسی مغایرت دارد.
سعید مدنی، جامعه‌ شناس و پژوهشگر، روز هفتم دی ماه به دعوت دانشگاه ییل ایالات متحده برای گذراندن فرصتی مطالعاتی عازم این کشور بود، اما با ممانعت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در فرودگاه نتوانست به این سفر برود و ممنوع الخروج شد.
او در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس قوه قضاییه ایران شرح داد که دقایقی قبل از پرواز در فرودگاه تحت بازجویی بوده و در نهایت مامور سازمان اطلاعات سپاه به وی گفته که ممنوع الخروج است.
این در حالی است که رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر بارها از ممنوع‌ الخروجی‌ افراد در فرودگاه و پیش از پرواز انتقاد کرده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »