بنياد مسيحي ايرانيان
new

چهارمین روز اعتصاب غذای اسماعیل عبدی، معلم زندانی

دبیر کانون صنفی معلمان تهران از روز ۱۷ اسفند در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است. اسماعیل عبدی پس از مراسم شعرخوانی و سخنرانی در زندان برای یادبود بهنام محجوبی به بند جرایم عادی منتقل و حق تماس تلفنی از او سلب شد.
اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان تهران که از تیرماه ۱۳۹۴ در زندان به سر می‌برد، از روز یک شنبه ۱۷ اسفند دست به اعتصاب غذا زده است. این اعتصاب در اعتراض به محدودیت‌هایی است که اخیرا در زندان برای او ایجاد شده و از جمله حق تماس تلفنی با خانواده از او سلب شده است.
اسماعیل عبدی پس از مرگ بهنام محجوبی، درویش گنابادی که در اثر مسمومیت دارویی جانش را از دست داد، به همراه سایر زندانیان بند ۸ اوین مراسمی را برای او برگزار کرده و اقدام به شعرخوانی و سخنرانی کردند.
او پس از این مراسم از این بند به بند ۶ که مخصوص جرایم عمومی است منتقل شد و حق تماس تلفنی آزادانه نیز از او سلب شد.
اسماعیل عبدی در تاریخ ششم تیرماه سال ۱۳۹۴ زمانی که برای پیگیری علت ممنوع‌الخروج بودنش به دادسرای اوین رفته بود، بازداشت شد. او شش ماه بعد از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام “تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به شش سال حبس تعزیری محکوم شد که پنج سال آن قابل اجراست.
این فعال صنفی اردیبهشت ۹۹ در حالی که در مرخصی یک ماهه به سر می‌برد و قاعدتا دوران زندانش نیز تمام شده بود، مجددا به زندان فرا خوانده شد. به گفته وکیل اسماعیل عبدی حکم ۱۰ سال حبس تعلیقی او که در سال ۱۳۹۰ به اتهام “تبلیغ علیه نظام و ارتباط با دول متخاصم” صادر شده بود، به جریان افتاده و این فعال صنفی باید ۱۰ سال در زندان بماند.
مهرماه امسال درخواست اسماعیل عبدی برای اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور رد شد.
تمامی این اتهامات تنها به دلیل فعالیت‌های صنفی و سندیکایی اسماعیل عبدی به او وارد شده است. او در یک پیام صوتی تاکید کرده که تنها خواسته‌اش جرم زدایی از فعالیت‌های صنفی است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »