بنياد مسيحي ايرانيان
new

چهارمین روز از دادگاه بین‌ المللی آبان با شهادت کارشناس حقوق بین‌ الملل آغاز شد

چهارمین روز از دادگاه بین‌المللی مردمی آبان برای رسیدگی به «جنایات» حکومت ایران در جریان اعتراضات آبان‌ ماه سال ۹۸ روز شنبه، ۲۲ آبان ۱۴۰۰ در لندن در حال برگزاری است.
چهارمین روز از برگزاری این دادگاه مردمی در پایتخت بریتانیا با شهادت یک کارشناس بین‌المللی آغاز شد. رابرت هاینش، استاد حقوق بین‌ الملل، از طریق ارتباط اینترنتی از شهر لایدن در کشور هلند در حال شهادت دادن است.
این دادگاه که از سوی سه سازمان‌ «حقوق بشر ایران»، «عدالت برای ایران» و «با هم علیه اعدام» سازماندهی شده تا روز ۲۳ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت و ۴۵ شاهد در دادگاه شهادت می‌دهند. شهادتنامه ۱۲۰ نفر هم، به گفته برگزارکنندگان دادگاه، به صورت کتبی تسلیم دادگاه شده است.
جلسه روز چهارم با پرسش‌های ریز قضات از رابرت هاینش، استاد دانشگاه لایدن، آغاز می‌شود که از او درباره قوانین مورد اجرا در ایران و تحقیقاتش درباره اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ می‌پرسند.
آقای هاینش در پاسخ به پرسش یکی از قضات بر اساس تحقیقات خود در شهادت شهود می‌ گوید که به این نتیجه رسیده است که سرکوب وحشیانه و مرگبار در آبان ۹۸ در ایران «ممکن نیست بدون عمد و نیت خاص رخ داده باشد».
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »