بنياد مسيحي ايرانيان
new

چرا واکسن کرونا به موقع به کشورهای اروپایی نرسیده است

آمریکا در ماه ژوئیه گذشته ۶۰۰ میلیون دوز واکسن به شرکت بیون‌تک- فایزر سفارش داد. این سفارش از سوی اتحادیه اروپا حدود چهار ماه بعد صورت گرفت. این یکی از دلایل تأخیر در تحویل واکسن به کشورهای اروپایی بوده است.

در حالی که در ایالات متحده واکسیناسیون علیه ویروس کرونا آغاز شده و هم‌اکنون میلیون‌ها نفر واکسینه شده‌اند، این روند در کشورهای اروپایی به کندی پیش می‌رود. کارزار واکسیناسیون در اروپا خیلی دیرتر از ایالات متحده شروع شد.

هم‌اکنون در آلمان و شماری دیگر از کشورهای اروپایی تدارک لازم برای واکسیناسیون دیده شده، نیروهای ارتش آلمان در مراکز واکسیناسیون مستقر شده‌اند و همگان منتظر دریافت واکسن‌های سفارش‌شده هستند، اما ظرفیت شرکت بیون‌تک- فایزر محدود است.

شرکت بیون‌تک که مقر آن در شهر ماینتس آلمان است می‌گوید تمام ظرفیت خود را به کار گرفته اما این واکسن‌ها با تأخیر تحویل داده خواهند شد. تاکنون محموله‌های ارسال شده محدود بوده‌اند.

اوگور شاهین، رئیس بیون‌تک به هفته‌نامه آلمانی اشپیگل می‌گوید: « وضعیت فعلی چندان مطلوب نیست و خلایی ایجاد شده است، زیرا از واکسن‌های دیگری که مجوز گرفته‌اند هنوز خبری نیست و ما باید این خلاء را پر کنیم.» او تضمین داد که آلمان به قدر کافی واکسن دریافت خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »