بنياد مسيحي ايرانيان
new

چای داغ خطر ابتلا به سرطان را دو برابر می کند

پژوهشگر برجسته انجمن سرطان آمریکا اظهار کرد: نوشیدن چای داغ خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.
به گزارش اسپوتنیک، دکتر فرهاد اسلامی یکی از محققان برجسته انجمن سرطان آمریکا (ACS)، گفت که در حالی که چای یکی از فواید سلامتی محسوب می شود، مصرف نادرست آن می تواند خطرات جدی برای سلامتی به همراه داشته باشد.
این متخصص گفت: اگر چایی بنوشید که دمای آن بیش از ۶۰ درجه باشد، خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را دو برابر می کند.
در مطالعه ای که انجام شد طی آن مشخص شد نوشیدن چای به میزان کمتر از ۷۰۰ میلی لیتر و دمای بیش از ۶۰ درجه در روز، خطر ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی مری را تا حدود ۹۰ درصد افزایش می دهد.
به گفته این پزشک، می توان نتیجه گرفت که استفاده از هر نوشیدنی گرم و نه فقط چای، می تواند منجر به چنین عواقبی شود. او از کسانی که گرمتر می نوشند خواست یاد بگیرند که صبر کنند تا چیزی که قرار است مصرف کنند خنک شود و گرم باشد.
پیش از این در سازمان بریتانیایی Cancer Research UK گفته شد که نوشیدن بیش از ۳.۵ وعده الکل در روز می تواند احتمال ابتلا به چندین نوع سرطان را دو یا حتی سه برابر کند. پژوهشگران همچنین هشدار دادند افرادی که از الکل و تنباکو استفاده می کنند در معرض خطر بیشتری قرار دارند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »