بنياد مسيحي ايرانيان
new

پیوستن برخی دیگر از شهرها در هشتمین شب قیام تشنگان – این خبربروز می شود

هشتمین شب قیام تشنگان در خوزستان و بسیاری دیگر از شهرهای ایران در حمایت از مردم خوزستان و در اعتراض به بی آبی ادامه یافت.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، امروز پنجشنبه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰، هشتمین شب قیام تشنگان در حمایت از قیام مردم خوزستان در شهرهای الیگودرز، بندرماهشهر، اهواز، دزفول، شوش، شاهین شهر اصفهان، کرمانشاه، بندر گناوه(بوشهر) و … در جریان است.
هشتمین شب قیام تشنگان در شهرهای استان خوزستان و همبستگی مردم سایر شهرها
جونقان (استان چهارمحال و بختیاری): روز پنجشنبه ۳۱تیرماه، مردم شهر کوچک جونقان در حمایت از مردم خوزستان به خیابان‌ها آمده و تجمع کردند. آنها شعار می‌دادند: «جانم فدای جای جای ایران، جانم فدای مردم تشنه خوزستان، جانم فدای مردم بی آب خوزستان، جانم فدای مصدق فقید».
دزفول- در حر تابع دزفول جوانان عرب جاده را بستند.
شاهین شهر: مردم شاهین شهر در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان به خیابان‌ها آمده و شعار «هیهات منا الذله» سر دادند.
ماهشهر- درگیریهای گسترده ای در ماهشهر میان جوانان و نیروهای سرکوبگر بوجود آمد. جونان در اعتراض به بی آبی به خیابانها آمدند.
شاوور: مردم شاور به خیابان‌ها آمدند و با وجود حضور سنگین مأموران مختلف در سطح شهر، در خیابان‌ها تظاهرات کردند.
سوسنگرد: در وحشت از پیوستن مردم شهرهای مختلف به مردم سوسنگرد، راه ورودی شهر توسط مأموران مختلف کنترل می‌شود و در واقع راه ورودی شهر بسته است.
الیگودرز: جوانان الیگودرز به خیابان‌ها آمدند و در حمایت از مردم خوزستان دست به اعتراض زدند. گارد ضدشورش برای متقرق کردن آنها اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کرد. در پارکی که در مجاورت هواشناسی است مردم تجمع کردند. این تجمع به میدان شهدا هم کشیده شد. مردم در الیگودرز شعار مرگ بر خامنه ای سر داده و فریاد می زدند: «سوریه رو رها کن فکری به حال ما کن»
شادگان- مردم شادگان به خیابان آمده و شعار می دادند با جان و خونم از اهواز دفاع میکنم.
شهر الحایی- مردم در شهر الحایی تظاهرات کرده و برای شهیدان قیام تشنگان شعار می دادند.
کوی علوی – در کوی علوی جوانان به خیابان آمدند. صدای رگبار و شلیک گلوله به گوش می رسد.
بهبهان- در بهبهان جونان میدان را آتش زده و فریاد مرگ بر خامنه ای سر دادند.
حمایت‌ها:
کرمانشاه: فرهنگیان شاغل و بازنشسته خوزستان در حمایت از قیام تشنگان در خوزستان تراکت‌هایی تهیه کرده و روی آن نوشته بودند: خوزستان تنها نیست. دشمن خوزستان دشمن ایران است.
اصفهان: مردم اصفهان پیامی در حمایت از اعتراضات تشنگان خوزستان، منتشر کردند
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »