بنياد مسيحي ايرانيان
new

پیروزی بر وسوسه

پیروزی بر وسوسه

آیا تا بحال به روشهایی که روح شریر و شیطان برای وسوسه کردن ما استفاده می‌کند، اندیشیده‌ایم؟
همهٔ ما لازم است بدانیم که وسوسه چطور کار می‌کند، تا بتوانیم بهتر با آن مقابله کنیم.
در فصل پیدایش، خوانده ایم که شیطان با زیر سوال بردن کلام خدا و انگیزه‌های او حوا را وسوسه کرد، و پاسخ مثبت حوا له وسوسهٔ شیطان، باعث شد که گناه و مرگ وارد جهان شوند.
در دوم سموئیل، داوود پادشاه تصمیم گرفت «هنگامی‌که پادشاهان به جنگ می‌روند،» در خانه بماند و دیگران را به جای خود به جنگ بفرستد. اگر داوود در جایی که خدا او را فراخوانده بود قرار داشت، هرگز در پشت‌بام تنها نمی‌ماند تا بتشبع را ببیند. در نتیجهٔ این اتّفاق می‌بینیم که زنا و قتل به داستان داوود وارد شد.
زمانی که روح پلید، عیسی را به بیابان هدایت کرد، در متّی فصل ۴، شیطان سعی کرد که پسر خدا را با زیر سوال بردن کلام خدا وسوسه کند.
شریر همواره در تلاش است تا هر یک از ما، کلام خدا، نقشهٔ عالی او برای زندگی مان، و محبت وی نسبت به خودمان را زیر سوال ببریم.
اگر شیطان بتواند به هر میزان ما را به درون دامهای فریبندهٔ خود، همچون تردید در کلام خدا، کشیده و اسیر سازد، مسیر زندگی ما وارد شیب لغزنده‌ای خواهد شد که درد و غم را به زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی ما وارد خواهد نمود.
امّا عیسی می‌داند که وقتی ما وسوسهٔ زیر سوال بردن کلام خدا را تجربه می‌کنیم، چگونه است، در حقیقت او از هرگونه وسوسه‌ای که ممکن است ما تجربه کنیم، عبور کرده است، و از پیش راهی برای ما مهیا کرده تا بتوانیم این وسوسه را کنار زده و در آزادی گام برداریم. وقتی عیسی مزد گناه ما را بر صلیب پرداخت کرد، او قدرت شیطان و اقتدار وسوسه های او را بر روی تمامی بشر شکست. به خاطر قربانی شدن او، ما دیگر تحت سلطهٔ شیطان نیستیم.
نکته بسیار مهم این است که بدانیم گام برداشتن در پرتو پیروزی عیسی بر وسوسه، البته نیازمند ارادهٔ نیکو و خواست قلبی ما نیز هست. ما باید آگاهی داشته باشیم که دشمن هر روزه سعی می‌کند تا سلطهٔ پیشین خود را در زندگی تازه ای که با مسیح آغاز کرده ایم، مجدداً بدست آورد، ولی ما باید با هشیاری، و ساختن حفاظ برای محافظت از زندگی آزادمان در مسیح، و با مشارکت نمودن و بودن در بین دوستان ایماندار که ما را پاسخگو نگاه می‌دارند، آماده باشیم. پولس رسول در افسسیان ۶ می‌گوید که ما باید زره خدا را بر تن کنیم تا بتوانیم در مقابل تیرهای شیطان ایستادگی نماییم.
هدایت و حفاظت روح القدس با همهٔ شما باشد و بماند. آمین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »