بنياد مسيحي ايرانيان
new

پیروزی بر وسوسه

پیروزی بر وسوسه
آیا ما تا به حال به روشهایی که شیطان برای وسوسه کردن ما استفاده می‌کند اندیشیده‌ایم؟ ما باید بدانیم که وسوسه چطور کار می‌کند، تا بتوانیم بهتر با آن مقابله کنیم.
در پیدایش، شیطان با زیر سوال بردن کلام خدا و انگیزه‌های او حوا را وسوسه کرد، و پاسخ حوا باعث شد که گناه و مرگ وارد جهان شوند. در دوم سموئیل، داوود پادشاه تصمیم گرفت «هنگامی‌که پادشاهان به جنگ می‌روند،» در خانه بماند و دیگران را به جای خود به جنگ بفرستد. اگر داوود در جایی که خدا او را فراخوانده بود قرار داشت، هرگز در پشت‌بام تنها نمی‌ماند تا بتشبع را ببیند. در نتیجهٔ این اتّفاق می‌بینیم که زنا و قتل به داستان داوود معرفی شد. زمانی که روح عیسی را به بیابان هدایت کرد در متّی فصل ۴، شیطان سعی کرد که پسر خدا را با زیر سوال بردن کلام خدا وسوسه کند.
دشمن همواره در تلاش است تا ما کلام خدا، نقشهٔ او و قلب وی برای ما را زیر سوال ببریم. اگر شیطان ما را در دام این گفتگو بیندازد، شیب لغزنده‌ای خواهد بود که درد و غم را به زندگیهای ما معرفی می‌کند. امّا عیسی می‌داند که وقتی ما وسوسهٔ زیر سوال بردن کلام خدا را تجربه می‌کنیم، چگونه است، در حقیقت او از هرگونه وسوسه‌ای که ممکن است ما تجربه کنیم، عبور کرده است، و راهی برای ما بنا کرده تا این وسوسه را کنار زده و در آزادی گام برداریم. وقتی عیسی مزد گناه ما را بر صلیب پرداخت کرد، او قدرت شیطان را بر روی بشر شکست. به خاطر قربانی شدن او، ما دیگر تحت سلطهٔ شیطان نیستیم

.
نکته بسیار مهم این است که بدانیم گام برداشتن در پیروزی عیسی بر وسوسه نیازمند خواستن ما نیز است. ما باید آگاهی داشته باشیم که دشمن هر روزه سعی می‌کند تا سلطهٔ پیشین خود را در زندگی ما بدست آورد ولی ما باید با هشیاری، با ساختن حفاظ برای محافظت از زندگی آزادمان در مسیح، و با بودن در بین دوستان ایماندار که ما را پاسخگو نگاه می‌دارند آماده باشیم. پولس رسول در افسسیان ۶ می‌گوید که ما باید زره خدا را بر تن کنیم تا بتوانیم در مقابل تیرهای شیطان ایستادگی نماییم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »