بنياد مسيحي ايرانيان
new

پیتر دفریس، مشهورترین خبرنگار پرونده‌های جنایی هلند، هدف سوءقصد قرار گرفت

پِیتر اِر. دِفریس، مشهورترین روزنامه‌نگار در هلند که به خاطر نقش مهمش در پیگیری پرونده‌های جنایی پیش از این تهدیدات زیادی دریافت کرده بود، شامگاه سه‌شنبه، ۱۵ تیر، در آمستردام هدف سوءقصد قرار گرفت.
بنا بر گزارش‌ها، فرد یا افراد تیرانداز، در حالی که پیتر ار. دفریس استودیوی یکی از شبکه‌های تلویزیونی هلند را ترک می‌کرد او را با دست‌کم پنج گلوله هدف قرار دادند که یکی از آنها به سر او اصابت کرده است.
آقای دفریس، ۶۴ ساله، اکنون در شرایط بسیار وخیم در بیمارستان بستری است و پلیس هلند می‌گوید سه نفر، از جمله فرد تیرانداز، را در ارتباط با این سوءقصد دستگیر کرده اما جزئیات بیشتری در مورد این افراد یا دلایل احتمالی این سوءقصد نداده است.
آقای دفریس اخیراً پرونده جنایی رضوان الطاغی، از خطرناک‌ترین تبهکاران هلند، را در دست داشت. پیتر ار. دفریس در ماه مه ۲۰۱۹ نامه‌ای دریافت کرد که نشان می‌داد او در «لیست مرگ» رضوان الطاغی قرار دارد.
رضوان الطاغی، تبهکار مراکشی‌تبار هلندی که در ۱۰ پرونده قتل از جمله پرونده قتل محمدرضا کلاهی در سال ۲۰۱۵ متهم است در آذرماه ۹۸ در امارات متحده عربی دستگیر شد.
به گفته مقام‌های ایرانی، محمدرضا کلاهی، مسئول اصلی انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر سال ۱۳۶۰ بود؛ انفجاری که منجر به کشته شدن تعدادی از مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی از جمله محمد حسینی بهشتی، رئیس وقت دیوان عالی کشور، شد.
محمدرضا کلاهی ۲۴ آذر ۱۳۹۴ در شهر آلمیره هلند توسط فردی در خیابان از نزدیک هدف گلوله قرار گرفت و همان روز در بیمارستان جان سپرد.
در جریان تحقیقات این پرونده اعلام شد که «ناوفال اف»، متهم ردیف اول این پرونده با شبکه مافیایی که زیردست رضوان الطاغی کار می‌کند، در ارتباط بوده است.
شارل میشل، رئیس اتحادیه اروپا روز چهارشنبه تیراندازی به پیتر ار. دفریس را محکوم کرد و در پیامی نوشت: «این جنایتی علیه روزنامه‌نگاری و حمله به ارزش‌های دموکراتیک ما و حاکمیت قانون است. ما بی‌وقفه به دفاع از آزادی مطبوعات ادامه خواهیم داد.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »