بنياد مسيحي ايرانيان
new

پیام زندانیان اهل سنت از زندان وکیل آباد مشهد در پاسخ به دروغهای ابراهیم رئیسی

زندانیان سیاسی اهل سنت محکوم به اعدام و حبس های طویل المدت در زندان وکیل آباد مشهد در پاسخ به دروغهای ابراهیم رئیسی – رئیس قوه قضائیه که گفته بود؛ «اگر کسی شرایط آزادی داشت نباید یک لحظه هم در زندان بماند و اگر ثابت شد حکم کسی خلاف بین شرع بود حتما باید اعاده شود»، اقدام به انتشار پیامی از درون زندان کردند.

«آقای رئیسی خواهشمندیم «بین شرع» را برای ما روشن نموده و شفاف سازی کنید! شما با این حرفها اینگونه دهان ما را می بندید. به وکلای ما می گویند که شما نباید از این متهمان دفاع کنید!»
این زندانیان همچنین با اشاره به شکنجه های وحشیانه در زمان بازجویی و اخذ اعترافات دروغین در زیر شکنجه اظهار داشتند: «چرا وقتی در مرحله دادرسی به قاضی پرونده می گوییم زمان بازجویی ها به شدت مورد شکنجه های غیرانسانی و تهدید قرار گرفته ایم با پوزخند قاضی و مستشارش رو به رو می شویم و به ما میگوید به ما ربطی ندارد؟»

متن این پیام از این قرار است:

«آقای رئیسی خواهشمندیم (بین شرع) را برای ما روشن نموده و شفاف سازی کنید. آیا وقتی در خطوط اولیه پرونده هایمان کمترین بررسی نمی شود و منجر به احکام سنگین و اعدام می شود موافق بین شرع است؟
چرا بخشنامه ها و دستوراتی که از جانب شما در رابطه با مرخصی و آزادی های مشروط و… برای زندانیان صادر می شود شامل حال زندانیان اهل سنت نمی شود؟
چرا وقتی در تلاش برای رساندن صدای خود به شما هستیم مورد تهدید و اختفا‌‌ء قرار می گیریم؟ چرا وقتی در مرحله دادرسی به قاضی پرونده می گوییم زمان بازجویی ها به شدت مورد شکنجه های غیرانسانی و تهدید قرار گرفته ایم با پوزخند قاضی و مستشارش رو به رو می شویم و به ما میگوید به ما ربطی ندارد؟
شما با این حرفها اینگونه دهان ما را می بندید. به وکلای ما می گویند که شما نباید از این متهمان دفاع کنید! باید به ما کمک کنید تا اتهام بغی را به آنها ثابت کنیم؟ آیا اینگونه اعمال و تخلفات از جانب دادگاه ها و دادسراها که باید جایگاه عدل و عدالت باشد بین شرع است؟
جناب آقای رئیسی همه ی ما محکومان به حکم های ناعادلانه و از قبل تعیین شده تقاضای انصاف، عدالت و بررسی مجدد و اعاده دادرسی را در رابطه با پرونده هایمان را خواستاریم».
شایان ذکر است زندانیان اهل سنت در زندان وکیل آباد مشهد شرایط هولناکی را پشت سر میگذارند. سایت جوانه ها پیشتر گزارش کاملی از شرایط و وضعیت این زندانیان منتشر کرده بود. در این گزارش از جمله آمده بود: «زندانیان اهل سنت در زندان وکیل آباد مشهد در شرایط بسیار بد از لحاظ بهداشتی و امنیتی بسر میبرند و تحت شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی وادار به اعترافات اجباری و دروغ شده اند، این زندانیان برپایه همین اعترافات به اعدام محکوم شده و جانشان در خطر است».
در این گزارش همچنین آمده بود: «زندانیان اهل سنت در زندان وکیل آباد مشهد در معرض شکنجه های شدید قرار گرفتند تا زیر شکنجه مجبور به اعتراف شوند. اعتراف به کارهایی که مطلقا انجام نداده اند. در سلول های انفرادی اطلاعات، وحشیانه ترین شکنجه‌ها بر روی این متهمان به اجرا در آمده است. بازجویان اطلاعات برخی از زندانیان را تهدید می‌کنند در صورتی که مطابق خواست آنان، اعتراف نکنند، خانواده زندانی را ترور کرده و یا مورد تجاوز قرار می‌دهند».

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »