بنياد مسيحي ايرانيان
new

پنج کشته در درگیری معترضان بنگلادشی با پلیس در پی دیدار نخست وزیر هند

منابع بیمارستانی بنگلادش می‌گویند روز شنبه در جریان اعتراضات علیه سفر نارندرا مودی٬ نخست وزیر هند به این کشور دست‌کم پنج نفر کشته و شماری زخمی شدند.

نارندرا مودی جمعه برای دیداری دو روزه به داکا پایتخت بنگلادش رفت تا در مراسم پنجاهمین سالگرد استقلال این کشور شرکت کند. این نخستین سفر بین‌المللی نخست وزیر هند بعد از شیوع همه‌گیری «کووید۱۹» بود.

به گزارش رویترز، پلیس و نیروهای گارد مرزی روز شنبه با معترضان که بیشتر آنها دانش آموزان مدارس دینی بودند در منطقه برهمنباریا واقع در شرق بنگلادش درگیر شدند.

طبق این گزارش پلیس اعلام کرده است برای مهار خشونت در این درگیری مجبور به تیراندازی شده است.

رویترز می‌گوید، بسیاری از گرو‌ه‌های اسلام‌گرا در بنگلادش نارندرا مودی را به سیاست‌های تبعیض‌آمیز علیه اقلیت مسلمان هند متهم می‌کنند.

این در حالی است که دولت‌های بنگلادش و هند در بیانیه‌ای به مناسبت سفر نارندرا مودی‌ با صدور بیانیه مشترکی از همکاری و مشارکت دو کشور تجلیل کردند.

اما دولت بنگلادش هیچ اشاره‌ای به اعتراضات در این کشور نکرده است.

عبدالله آل مامون ، پزشک بیمارستان دولتی برهمنباریا به رویترز گفت: اجساد سه نفر که بر اثر ضرب گلوله کشته شده بودند به این بیمارستان منتقل شد. دو نفر دیگر نیز در اثر جراحات در بیمارستان جان خود را از دست دادند.

روز جمعه نیز در جریان اعتراضات به سفر نخست وزیر هند٬ چهار نفر از هواداران گروه اسلام‌گرای «حفاظت الاسلام» در درگیری با پلیس در شهر چیتاگونگ کشته شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »