بنياد مسيحي ايرانيان
new

پنج کشته در حمله با تیر و کمان به مردم در یک شهر کوچک نروژ

چهارشنبه شب ۱۳ اکتبر در شهر کوچک کونگسبر در جنوب نروژ مردی با تیر و کمان به مردم حمله کرد. در اثر این حمله پنج نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند. انگیزه عامل این حمله هنوز مشخص نیست.
نروژ در شوک به سر می‌ برد. پنج کشته در اثر حمله با تیر و کمان در شهری با ۲۶ هزار نفر جمعیت در جنوب این کشور. عامل این حمله یک مرد ۳۷ ساله دانمارکی است که در نروژ زندگی می‌ کند. او دستگیر شده و به گزارش مقامات با پلیس “همکاری خوبی” داشته است.
پلیس احتمال می‌ دهد که عامل این حمله به تنهایی دست به این اقدام زده و همدستی نداشته است. انگیزه او از این حمله اما هنوز مشخص نیست. احتمال انگیزه‌ های تروریستی نیز وجود دارد.
این حمله یک روز پیش از آغاز به کار دولت جدید سوسیال دموکرات نروژ روی داد. نخست وزیر جدید، یوناس گار استور گفت از شنیدن این خبر شوکه شده است. او افزود: «آنچه ما امشب از کونگسبر شنیدیم یک اقدام بیرحمانه و خشن بوده است.»
ارنا زولبرگ، نخست وزیر پیشین نیز در یک کنفرانس خبری اضطراری گفت: «فکر ما با بازماندگان و قربانیان این حادثه است.» او که امروز پنجشنبه مقامش را به نخست‌ وزیر جدید تحویل می‌ دهد تاکید کرده که این رویداد تاثیری بر تشکیل دولت در نروژ نخواهد داشت.
جزییاتی درباره حمله
حدود ساعت شش و ربع بعدازظهر چهارشنبه پلیس چندین تلفن هشدارآمیز درباره این حمله دریافت کرد. مردم خبر دادند که شخصی با تیر و کمان در شهر می‌ گردد و به مردم تیراندازی می‌ کند.
به گفته پلیس ظاهرا این حمله در چند نقطه شهر کونگسبر روی داده است. فرد حمله کننده در یک منطقه نسبتا وسیع در حرکت بوده است. در حال حاضر مرکز شهر مسدود شده است. بیشتر رسانه‌ ها از وقوع حمله در یک سوپرمارکت خبر دادند.
حدود نیم ساعت پس از اولین تماس با پلیس، فرد حمله کننده دستگیر می‌شود. در جریان حملات او یک پلیس که در حین خدمت نبوده، زخمی شده است. درباره هویت کشته‌ شدگان و مجروحان گزارشی منتشر نشده است.
شهر کونگسبر در ۶۶ کیلومتری جنوب غربی اسلو پایتخت نروژ قرار دارد.
این دومین حمله در نروژ است که منجر به کشته شدن دسته جمعی چندین نفر می‌شود. تابستان سال ۲۰۱۱ یک جوان راست‌ گرای افراطی با حمله به کمپ دانش‌آموزان در جزیره‌ای در ۳۰ کیلومتری اسلو ۶۹ نفر را کشت.
آندریاس بهرینگ که انگیزه‌ های ضد مسلمانان داشته، پیش از این حمله با انفجار بمبی که در یک خودروی ون جاسازی کرده بود، هشت نفر را در اسلو کشت. او در سال ۲۰۲۱ به بالاترین حبس ابد یعنی ۲۱ سال با الزام ماندن حداقل ۱۰ سال در زندان محکوم شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »