بنياد مسيحي ايرانيان
new

پنج میلیون درخواست برای تمدید اقامت بریتانیا؛ آخرین مهلت اروپایی‌ها اعلام شد

مقامات پادشاهی بریتانیا می‌گویند تا آخرین روز سال ۲۰۲۰ میلادی، حدود ۵ میلیون و به طور دقیق تر ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از شهروندان اتحادیه اروپا برای تمدید اقامت‌شان در این کشور درخواست داده‌اند.

بریتانیا در روز ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ رسما از اتحادیه اروپا خارج شد، اما وزارت کشور بریتانیا طرحی را به اجرا گذاشت که بر اساس آن شهروندان اتحادیه اروپا به علاوه سوئیس و کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا که از قبل از برکسیت و بر اساس قوانین اتحادیه در این کشور اقامت داشته‌اند، در صورت تمایل و پذیرفته شدن درخواست‌شان، می‌توانند همچنان در بریتانیا بمانند و بدون ویزا میان این کشور و اتحادیه اروپا تردد کنند.

وزارت کشور بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای یادآوری کرده است که آخرین مهلت درخواست اقامت این کشور در چهارچوب طرح پیش‌گفته، ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۹ تیر ۱۴۰۰) خواهد بود.

کوین فاستر، وزیر مرزهای آینده و مهاجرت بریتانیا بالا رفتن آمار درخواست اقامت در بریتانیا را خبر بسیار خوبی دانسته است. وی با یادآوری این که کمتر از ۶ ماه به پایان مهلت مقرر برای دریافت درخواست‌ها باقی مانده، تمام شهروندان اروپایی مقیم بریتانیا را که مایلند از «حقوق قانونی» در این کشور برخودار شوند، تشویق کرد تا از این فرصت استفاده کنند.

پلتفورم طرح اقامتی بریتانیا در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۹ (۱۰ فروردین ۱۳۹۸) با قابلیت پردازش بیش از ۲۰ هزار درخواست در روز راه‌اندازی شد و در ماه اکتبر همان سال به رکورد پردازش ۴۰۰ هزار درخواست رسید.

پایگاه اطلاع‌رسانی منطقه شنگن در گزارش قبلی خود در این زمینه پیش‌بینی کرده بود که شمار پرونده‌های درخواست‌ اقامت شهروندان اروپایی در بریتانیا تا اکتبر ۲۰۲۰ به ۴ میلیون نفر برسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »