بنياد مسيحي ايرانيان
new

لهستان برای مقابله با ورود پناهجویان در مرز با بلاروس دیوار می‌سازد

❌❌❌

لهستان تا کنون تلاش کرده با ساختن حصار خاردار و اعزام هزاران نیرو به موج ورود پناهجویان مقابله کند

مجلس لهستان رای به ساخت دیوار جنجالی در مرز با بلاروس داده تا از ورود مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد لهستان می‌شوند جلوگیری کند.

هزاران نفر عمدتا از خاورمیانه و آسیا در ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند از مرز لهستان عبور کنند.

اتحادیه اروپا دولت بلاروس را متهم می‌کند که به تلافی تحریم‌های وضع شده علیه این کشور، تلاش می‌کند شمار پناهجویان ورودی به این اتحادیه را زیاد کند.

دیوار ۵.۵ متری بیش از ۴۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت و برخی از منتقدان می‌گویند ساخت این دیوار، هدر دادن پول است.

طرح مصوب مجلس برای اجرا باید به امضای آندژی دودا، رئیس‌جمهوری لهستان برسد.

این دیوار مجهز به حس‌گرهای حرکتی و سیستم نظارتی خواهد بود و نیمی از مرز ۴۰۰ کیلومتری لهستان با بلاروس را پوشش خواهد داد. دولت لهستان گفته است قصد دارد ساخت این دیوار را تا تابستان آینده تکمیل کند.

لهستان می‌گوید در حال حاضر حدود ۵۰۰ نفر روزانه تلاش می‌کنند به طور غیرقانونی از بلاروس وارد این کشور شوند. سال گذشته فقط ۱۲۰ مورد به طور غیرقانونی وارد این کشور شدند.
اخیرا ۱۳ پناهجوی ایرانی در مناطق مرزی بلاروس، لهستان و لیتوانی گرفتار شدند. خانواده یکی از این ۱۳ پناهجوی ایرانی که در مناطق مرزی بلاروس، لهستان و لیتوانی گرفتار شده به بی‌بی‌سی فارسی گفت آنها “بدون آب و غذا در جنگلی نزدیک مرز لیتوانی و لهستان” مانده‌اند و بوسیله ماموران مرزی این سه کشور به عقب رانده می‌شوند.

این پناهجویان گفتند که مورد “ضرب و شتم ماموران مرزی” قرار گرفتند و حتی “موبایل‌هایشان” را از آنها گرفته‌اند.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »