بنياد مسيحي ايرانيان
new

پمپئو: ایران به پایگاه جدید شبکه القاعده تبدیل شده است

وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری گفت شبکه تروریستی القاعده در جمهوری اسلامی پایگاه و مخفی‌گاه جدیدی یافته است. او می‌گوید حضور مرد شماره دو القاعده که مرداد ماه در تهران ترور شد این نگرانی را تائید می‌کند.
همانگونه که برخی رسانه‌های آمریکایی خبر داده بودند، وزیر خارجه ایالات متحده سه‌شنبه ۱۲ ژانویه در یک نشست خبری جمهوری اسلامی را متهم کرد که به پناهگاه و مرکز عملیات جدید تروریست‌های القاعده تبدیل شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو در نشست کلوپ ملی مطبوعات در واشنگتن ادعا کرد که ایران به اعضای شاخص شبکه تروریستی القاعده اجازه داده در خاکش مستقر شوند و اکنون نزدیکان و نمایندگان ایمن الظواهری، رهبر القاعده در این کشور حضور دارند.
رئیس دستگاه دیپلماسی دولت دونالد ترامپ با اشاره به ترور ابومحمد المصری، در تهران او را مرد شماره دو القاعده و مسئول حمله به چند سفارتخانه آمریکا در آفریقا خوانده و می‌گوید کشته شدن او در ایران پناه دادن به سران این شبکه را تائید می‌کند.
روزنامه نیویورک تایمز سال گذشته از ترور المصری و دخترش در یکی از خیابان‌های تهران خبر داد و به نقل از منابع امنیتی نوشت دختر او همسر حمزه بن‌لادن، پسر و جانشین اسامه بن‌لادن رهبر سابق القاعده بوده است.
رسانه‌های ایران مدتی پیشتر از قتل مردی و دختر ۲۷ ساله‌اش در خیابان پاسداران تهران در روز ۱۸ مرداد (هفت اوت) خبر داده و از این مرد به عنوان حبیب داوود و شهروند لبنان یاد کرده بودند.
نیویورک تایمز نوشته بود المصری طراح چندین حمله تروریستی، از جمله بمب‌گذاری در سفارت‌خانه‌های آمریکا در کنیا و تانزانیا بوده که در جریان آن بیش از ۲۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
ترور در تهران در سالروز انفجار در آفریقا
قتل المصری و دخترش دقیقا در بیست و دومین سالروز انفجار در سفارت‌خانه‌های آمریکا در دو کشور آفریقایی رخ داد. وزارت خارجه جمهوری اسلامی حضور سران القاعده در ایران و کشته شدن مرد شماره دو این گروه در تهران را تکذیب کرده است.
وزیر خارجه آمریکا می‌گوید این کشور تحریم‌هایی علیه رهبران القاعده در ایران و سه رهبر گردان‌های کرد این شبکه اعمال کرده و برای اطلاعاتی که به یافتن عبدالرحمن المغربی، از رهبران القاعده در ایران منجر شود هفت میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی در یک پیام توئیتری ضمن رد ادعاهای پمپئو درباره پناه گرفتن سران القاعده در ایران، نوشته که همتای آمریکایی او “به‌شکل رقت‌آوری، حرفه فاجعه‌بار خود را با دروغ‌های جنگ‌طلبانه به پایان می‌رساند”.
ظریف با اشاره به حمله تروریستی اعضای القاعده به برج‌های مرکز تجارت جهانی در نیویورک در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ می‌گوید هیچ یکی از تروریست‌های این حمله از ایران نبوده و همه “از کشورهای محبوب مایک پمپئو در خاورمیانه” بوده‌اند.
درباره رفت و آمد و حضور برخی رهبران القاعده در ایران، از جمله سکونت یکی از همسران بن‌لادن و فرزندانش در تهران پیش از این نیز گزارش‌های مختلفی منتشر شده است که مسئولان جمهوری اسلامی همه را تکذیب کرده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »