بنياد مسيحي ايرانيان
new

پلیس نروژ: جسد کودک ناشناس متعلق به آرتین از خانواده کرد ایرانی است

بازمانده‌های جسد کودکی که در ژانویه در یک ساحل نروژ پیدا شد، پنجمین عضو خانواده کرد ایرانی است. پلیس نروژ از طریق دی ان ای به این تشخیص رسیده است. آنها اکتبر گذشته در کانال مانش غرق شدند.

پلیس نروژ اعلام کرد، جسد نوزادی که در نخستین روز سال جاری میلادی در ساحل کارموی واقع در جنوب غربی این کشور پیدا شد، متعلق به آرتین ۱۵ ماهه است.

اکتبر گذشته در یک فاجعه دریایی شیوا محمد پناهی ۳۵ ساله، رسول ایران‌نژاد ۳۵ ساله، آنیتا ۹ ساله و آرمین ۶ ساله جان باختند. این خانواده قصد داشت به طور غیرقانونی از طریق کانال مانش به بریتانیا مهاجرت کند. در آن زمان تنها پیکر آرتین پیدا نشده بود.

سوران قربانی، خبرنگار بی بی سی به نقل از پلیس نروژ گفت، جسد در داخل یک جلیقە نجات بزرگسالان بودە و به این علت که بیش از دو ماه در آب شناور بودە، از راه‌های معمولی قابل شناسایی نبوده است.

تعیین هویت او از طریق مقایسه دی ان ای او با یک عضو خانواده صورت گرفته است. قرار است بقایای جنازه این کودک برای دفن به ایران منتقل شود.

قایق حامل پناهجویان علاوه بر این خانواده ۲۲ نفر دیگر را نیز حمل می‌کرد در حالی ظرفیت ۱۷ نفر را داشت.

کانال مانش یا کانال انگلیس (English Channel) آبراهی است که در شمال فرانسه و جنوب بریتانیا واقع شده و اقیانوس اطلس را به دریای شمال پیوند می‌دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »