بنياد مسيحي ايرانيان
new

پزشک ایرانی خطر شیوع “فلورونا” در ایران را جدی ندانست

ترکیب آنفلوآنزا و کرونا که فلورونا نام گرفته تاکنون تنها باعث فوت یک نفر در دنیا شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مسعود مردانی، عضو کمیته علمی مقابله با کرونا در ایران و متخصص بیماری‌های عفونی درباره ترکیب آنفلوآنزا و کرونا که گفته می‌ شود تاکنون یک مورد فوتی ناشی از آن در دنیا دیده شده، گفت: این مورد که ترکیبی از آنفلوآنزا و کرونا بوده است، نام آن را فلورونا گذاشته‌اند. درباره ابتلا به این ترکیب تاکنون گزارشی نداشتیم و چیز قابل توجه و نگران‌ کننده‌ای درباره آن گزارش نشده است.
وی درباره وضعیت بروز و شیوع آنفلوآنزا در ایران، گفت: باید توجه کرد که مردم کشورمان طی دو سال گذشته که با پاندمی کرونا مواجه بودیم، واکسیناسیون خوبی علیه بیماری آنفلوآنزا نداشته‌اند. در عین حال طی دو سال گذشته به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، گردش ویروس آنفلوآنزا در کشور اتفاق نیفتاده است. در حالی که پیش از این همه ساله با گردش ویروس آنفلوآنزا تعداد زیادی از افراد به آنفلوآنزا مبتلا می‌ شدند و ایمن می‌ شدند که اکنون این اتفاق هم رخ نداده است.
مردانی ادامه داد: بر همین اساس به نظر می‌ رسد که کلیه افراد در معرض خطر ما نسبت به آنفلوآنزا حساس هستند. در حال حاضر با اینکه کرونا فروکش کرده است، اما موارد متعددی از ویروس آنفلوآنزا به ویژه آنفلوآنزای نوع A در سطح شهر و کشور به صورت پراکنده دیده می‌ شود.
وی درباره احتمال بروز بیماری ترکیبی آنفلوآنزا و کرونا نیز گفت: خطر ترکیب آن جدی نیست و عوارض همزمانی این دو بیماری که تاکنون دیده شده، نگران‌ کننده نبوده است. علائمش هم تفاوتی با علائم کرونا یا آنفلوآنزا ندارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »