بنياد مسيحي ايرانيان
new

پزشکیار مبتلا به کرونای انگلیسی با ۶۰۰ نفر در تماس بوده است

یک دستیار پزشک در شهر دوسلدورف آلمان بعد از این که به جهش بریتانیایی کرونا مبتلا شد با ۶۰۰ نفر تماس برقرار کرد. ظاهرا این زن با وجود بروز علائم از زدن ماسک، حتی در مطب خودداری کرده است. حال مجازات در انتظار اوست.

۲۷۰ نفر به دلیل تماس با یک دستیار پزشک اهل دوسلدورف در حال حاضر در قرنطینه به‌سر می‌برند. این زن که علی‌رغم بروز علائم بیماری کووید ۱۹، به صورت موقت بدون ماسک در مطب کار کرده به جهش بریتانیایی ویروس کرونا مبتلا شده بود.

به گزارش “ان‌‌تی‌وی”، مقام‌های مسئول می‌گویند، این ۲۷۰ نفر با پزشکیار مبتلا در تماس نوع یک یا نزدیک بوده‌اند. او در کل با حدود۶۰۰ نفر تماس حاصل کرده است.

به گفته این مقام‌ها، با وجود عدم اثبات آلودگی عفونی، این مطب در دوسلدروف ـ پمپلفورت تعطیل شده است.

این زن به جهش B.1.1.7 ویروس کرونا مبتلا شده که بسیار مسری‌تر از نوع مادر است. از اوایل فوریه در دوسلدورف در افرادی که پاسخ تست کرونای آن‌ها مثبت است یک تست اضافی برای بررسی ابتلای احتمالی آن‌ها به این جهش بریتانیایی نیز صورت می‌گیرد.

مقام‌های مسئول در دوسلدورف توانسته‌اند تنها با ۶۰درصد کسانی که با این زن در تماس بوده‌اند تماس تلفنی بگیرند. ۴۰درصد باقیمانده شماره تلفن غلط داد‌ه‌اند. اینک تلاش می‌شود که از طریق پست به آن‌ها اطلاع داده شود.

مقام‌های دوسلدوف می‌گویند، اگر این شخص واقعا در محل کار خود از زدن ماسک خودداری کرده باشد، شیوه‌نامه‌های حفاظتی بهداشتی را نقض کرده است. در حال حاضر پیامدهای حقوقی این اقدام در دست بررسی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »