بنياد مسيحي ايرانيان
new

پرو آزول: اتحادیه اروپا به حقوق بشر پایبند باشد

سازمان حقوق بشری “پرو آزول” به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی پناهندگان از اتحادیه اروپا خواست به حقوق پناهجویان توجه کند. این سازمان از همکاری اتحادیه اروپا با گارد ساحلی لیبی برای بازگرداندن پناهجویان انتقاد کرده است.

روز چهارشنبه ۲۳ ژوئن قرار است دور دوم کنفرانس لیبی در برلین برگزار شود. هدف از این کنفرانس دست‌یابی به راه‌حلی برای پایان دادن به جنگ داخلی در آن کشور و استقرار ثبات و آرامش اعلام شده است.

گونتر بورکهاردت، رئیس سازمان مدافع حقوق بشر “پرو آزول” ضمن استقبال از برگزاری این نشست از کشورهای شرکت‌کننده و به‌ویژه از دولت آلمان درخواست کرده است در مذاکرات خود به وضعیت پناهجویان و آوارگان نیز توجه کنند.

این سازمان حقوق بشری همچنین از همکاری آلمان و ایتالیا با گارد ساحلی لیبی برای مانع شدن از ورود پناهجویان و آوارگان به اروپا انتقاد کرده است.

گفته می‌شود که آلمان اقدام به آموزش گارد ساحلی لیبی می‌کند و ایتالیا کشتی‌های لازمه را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

گارد ساحلی لیبی بارها اقدام به بازگرداندن قایق حامل پناهجویان و آوارگان به خاک آن کشور کرده است. گونتر بورکهاردت در مصاحبه خود با هفته‌نامه “ولت ام‌ زونتاگ” گفته است که آوارگان توسط نیروهای نظامی لیبی مورد شکنجه قرار می‌گیرند.

رئیس “پرو آزول” به مناسبت روز جهانی پناهندگان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست کرده است تا به تلاش خود برای بی‌مضمون کردن موازین حقوق بشر و حقوق پناهجویان پایان دهند.

بورکهاردت تاکید کرده است که بازگرداندن پناهجویان به کشورهای خود تنها در شرایطی مجاز است که امنیت جانی آن‌ها تضمین شده باشد. او بر حق رسیدگی به درخواست پناهندگی این افراد به‌مثابه یکی از پایه‌های حقوق بشر تاکید کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »