بنياد مسيحي ايرانيان
new

پرونده سازی جنایی برای امیرحسین مرادی بدنبال قتل ساسان نیک نفس در زندان تهران بزرگ

پرونده سازی جنایی برای امیرحسین مرادی بدنبال قتل ساسان نیک نفس

عوامل زندان تهران بزرگ قتل ساسان نیک نفس در زندان را به گردن امیرحسین مرادی انداختند
عوامل و کارگزاران زندان تهران بزرگ بعد از قتل ساسان نیک نفس در این زندان، بدنبال پرونده سازی برای زندانی سیاسی امیرحسین مرادی از بازداشت شدگان آبان۹۸ هستند.

یک منبع مطلع روز دوشنبه ۲۴ خرداد۱۴۰۰ به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام گفت: «کارگزاران جانی در زندان تهران بزرگ، اقدام به پرونده سازی جدید برای زندانی سیاسی امیرحسین مرادی کرده اند. زمانی که ساسان نیک نفس به قتل رسید، امیرحسین مرادی با وی در قرنطینه بوده است. لذا در یک پرونده سازی میخواهند قتل ساسان را به گردن او بیندازند و میگویند که امیرحسین به او قرص داده است و در اثر این دارو حال وی بد شده و جانش را از دست داده است».

بر اساس گزارشات رسیده امیر حسین مرادی را روز یکشنبه ۲۳ خرداد به دادسرای امور جنایی در سه راه آذری برده اند و برای او پرونده قتل عمد و پرونده نگهداری مواد مخدر تشکیل داده اند.

این منبع افزود: «از امیرحسین مرادی یک فایل صوتی از شنود تلفنی درآورده‌اند و همین را سند اتهام قتل برای وی قرار داده و به این ترتیب زمینه سازی اعدام وی را فراهم می کنند».

امیرحسین مرادی ازمعترضان آبان۹۸ روز ۲۸ آبان ۹۸ از طریق فیلم دوربین‌های مداربسته شناسایی و توسط مأموران امنیتی بازداشت شد.

در تاریخ ۴ تیرماه ۹۹ حکم اعدام امیرحسین مرادی و هم پرونده ای هایش (محمد رجبی و سعید تمجیدی)تایید شد. در نهایت روز یکشنبه ۲۹ تیرماه وکلای این سه زندانی با صدور یک اطلاعیه مشترک اعلام کردند که درخواست اعمال ماده ۴۷۷ توسط رئیس دیوان عالی کشود پذیرفته و پرونده این سه زندانی محکوم به اعدام برای بررسی مجدد به یکی از شعب این دیوان ارجاع داده شده است.

این چهار وکیل در بخشی از این اطلاعیه نوشته‌اند «در حال حاضر اجرای حکم اعدام موکلین تا زمان تعیین تکلیف نهائی قضایی در این پرونده متوقف شده و از آنجایی که یکی از قضات دیوان عالی کشور در شعبه رسیدگی کننده هم پیش از این مخالف رای صادره بوده، امیدواریم رأی قبلی نقض شود.»

اکنون به نظر میرسد عوامل زندان قصد دارند با این پرونده سازی مقدمات صدور حکم را فراهم کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »