بنياد مسيحي ايرانيان
new

پخش اعترافات وبلاگ‌نویس مخالف لوکاشنکو از تلویزیون بلاروس

رومان پروتاسویچ، منتقد لوکاشنکو در بلاروس مقابل دوربین تلویزیون این کشور ظاهر شد و ضمن اقرار به “تلاش برای سرنگونی” از اقدامات رئیس دولت تمجید کرد. او و دوست دخترش در عملیاتی شبیه هواپیماربایی دستگیر شدند.
تلویزیون بلاروس اعترافات اجباری وبلاگ‌نویسی را که توسط یک عملیات شبیه به هواپیماربایی دستگیر شده بود پخش کرد. رومان پروتساویچ در این فیلم اقرار می‌کند که مردم را به تظاهرات علیه لوکاشنکو، دیکتاتور بلاروس تشویق کرده است. او از عملکرد لوکاشنکو نیز تقدیر می‌کند.
پدر این وبلاگ‌نویس به خبرگزاری فرانسه گفته که پسرش احتمالا تحت شکنجه مجبور به این اعترافات شده است.
مدیر یک نهاد حقوق بشری در بلاروس سخنان پروتاسویچ را “پروپاگاندای محض” خوانده است. به گفته او، این وبلاگ نویس زندانی با اتهاماتی ناعادلانه و بسیار جدی روبروست و لااقل از نظر روحی تحت فشار و آزار قرار دارد.
پروتاسوویچ و شریک زندگی‌اش در ۲۳ مه دستگیر شدند. این دو سرنشین یک هواپیمای مسافربری بودند که از آتن راهی پایتخت لیتوانی بود. مقامات بلاروس اما هواپیما را به بهانه تهدید به بمب‌گذاری به فرود اضطراری در مینسک وادار کردند. این دو مخالف لوکاشنکو که از او با عنوان “آخرین دیکتاتور اروپا” یاد می‌شود، دستگیر شدند.
اتحادیه اروپا پس از این ماجرا، آسمان خود را بر روی پروازهای بلاروس بست. آمریکا نیز ۹ شرکت دولتی بلاوس را تحریم کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »