بنياد مسيحي ايرانيان
new

پایان انتقال موقت قدرت در آمریکا؛ پزشک کاخ‌ سفید: بایدن در ۷۹ سالگی سالم است

پزشک کاخ سفید روز جمعه پس از انجام آزمایش‌ هایی که براساس روال عادی انجام شد اعلام کرد که شرایط جسمی جو بایدن، رئیس‌ جمهوری ۷۹ ساله آمریکا برای انجام وظایفش «مناسب» است.
رئیس‌جمهوری ایالات متحده در جریان انجام این آزمایش‌ها قدرت را به طور موقت به کامالا هریس، معاون رئیس‌ جمهوری منتقل کرده بود. انجام آزمایش کولونوسکوپی بر روی جو بایدن نیازمند بیهوشی بود و به همین دلیل او روز جمعه در نامه‌هایی جداگانه به رهبران کنگره آنها را از انتقال موقت قدرت به کامالا هریس آگاه کرد.
در گزارش پزشکی کاخ سفید پس از پایان انتقال موقت قدرت به معاون رئیس‌ جمهوری آمده است که جو بایدن بنا به تجویز پزشکان روزانه سه داروی مختلف مصرف می‌ کند. این در حالی است که چهل و ششمین رئیس‌ جمهوری آمریکا هر روز از دو داروی دیگر نیز بدون اینکه از سوی پزشکان تجویز شده باشد استفاده می‌ کند.
جو بایدن که مسن‌ ترین فردی است که به مقام ریاست‌ جمهوری آمریکا رسیده است روز شنبه ۷۹ ساله شد. در گزارش پزشکی کاخ سفید از شرایط جسمی او آمده است که نحوه گام برداشتن‌های وی نسبت به کنترل پزشکی قبلی در سال ۲۰۱۹ انعطاف کمتری دارد.
پزشک کاخ‌ سفید همچنین در گزارش خود آورده که میزان سرفه‌های جو بایدن به دلیل بازگشت اسید معده به لوله مری افزایش یافته است. با این حال هیچ کدام از این مشکلات از نظر پزشک کاخ‌ سفید مانعی برای جو بایدن در انجام وظایفش محسوب نمی‌ شود.
کامالا هریس که نخستین زنی است که به معاونت ریاست‌ جمهوری ایالات متحده رسیده است روز جمعه به مدت یک ساعت و ۲۰ دقیقه به عنوان رئیس‌ جمهوری موقت فعالیت کرد. جو بایدن روز جمعه پس از انجام آزمایش‌های پزشکی‌ اش در بیمارستان به کاخ سفید بازگشت.
رئیس‌ جمهوری دموکرات آمریکا به طور علنی گفته است که نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۲۰۲۴ خواهد شد. با این حال گمانه‌ زنی‌های زیادی درباره احتمال انصراف او از حضور در عرصه رقابت انتخاباتی در آستانه ۸۲ سالگی صورت گرفته است. امری که در عمل زمینه نامزدی کامالا هریس، ۵۷ ساله در انتخابات را فراهم خواهد کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »