بنياد مسيحي ايرانيان
new

پاپ فرانسیس در بازگشت از قبرس تعدادی پناهجو را با خود به ایتالیا می‌ برد

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان قصد دارد در سفر خود به قبرس تعدادی از پناهجویان را از این کشور خارج و همراه خود به ایتالیا بیاورد.
«محبت نیوز»- ماریوس پله‌ کنانوس سخنگوی دولت قبرس روز جمعه ۲۶ نوامبر با اعلام این مطلب تاکید کرد که رهبر کاتولیک‌های جهان روزهای ۲ تا ۴ دسامبر به این کشور سفر خواهد کرد و قصد دارد در بازگشت به رم، تعدادی از پناهجویان را که در قبرس حضور دارند، همراه خود به ایتالیا ببرد.
به نقل از یورونیوز، سخنگوی دولت قبرس تاکید کرد که تعداد این افراد مشخص نشده است. او همچنین در ادامه این اقدام پاپ را یک عمل نمادین برشمرد که نشان‌ دهنده همبستگی کلیسای کاتولیک با مشکلات بشری و همچنین ارزش‌های انسانی است.
پله‌ کنانوس در ادامه با تقدیر از این اقدام پاپ فرانسیس، افزود: «این اقدام واتیکان همچنین مشکلاتی که امروز قبرس در خصوص افزایش تعداد پناهجویان با آن رو به روست را به رسمیت می‌ شناسد.»
پاپ در سال ۲۰۱۳ هم در بازگشت از جزیره لسبوس یونان سه خانواده سوری را با خود به ایتالیا برده بود. رهبر واتیکان قرار است ماه آینده در سفر خود به یونان بار دیگر از این جزیره نیز بازدید کند.
قبرس که یکی از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود مدت‌هاست با بحران مهاجرت دست و پنجه نرم می‌ کند و از کشورهای اروپایی درخواست کرده تا توجه بیشتری به این مسئله داشته باشد. مسئولان قبرس می‌ گویند بیشترین میزان پناهجویان به نسبت جمعیت در قبرس به ثبت رسیده است. این جزیره کوچک تنها ۱ میلیون نفر جمعیت دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »