بنياد مسيحي ايرانيان
new

پافشاری دولت جانسون بر اجرای طرح انتقال پناهجویان به روآندا .

پس از لغو نخستین پرواز اخراج پناهجویان از بریتانیا به روآندا، شامل سه شهروند ایرانی، دولت بوریس جانسون روز چهارشنبه، ۲۵ خرداد، تاکید کرد که برنامه اخراج را همچنان دنبال خواهد کرد.
شمار پناهجویانی که قرار بود شامگاه سه‌ شنبه، ۲۴ خرداد، با هواپیما از بریتانیا به کیگالی، پایتخت روآندا، برده شوند، به هفت تن کاهش یافته بود، ولی حکم دادگاه حقوق بشر اروپا در آخرین لحظات، مانع از برخاستن هواپیما و اخراج این هفت نفر شد.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، این حکم در میانه اصرار وزیران دولت بریتانیا، یک «شرمساری» برای کابینه بوریس جانسون است.
پریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا، بامداد چهارشنبه گفت که حکم یادشده صرفا یک چالش قانونی و «ادعاهای لحظه آخری» است که هر چند موجب «سرخوردگی» است، اما سیاست دولت برای انتقال پناهجویان به روآندا «قاطعانه اجرا می‌شود».
خانم پاتل افزود که تیم حقوقی وزارت کشور در حال بررسی شرایط فعلی در پی حکم دادگاه است، اما همزمان برای پرواز بعدی که با آن چند تن از پناهجویان اخراج خواهند شد، آماده می‌شود.
لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، روز سه ‌شنبه تاکید داشت که پرواز هواپیمای حامل نخستین گروه پناهجویان رانده شده به هر شکل اجرا خواهد شد.
یولانده ماکولو، سخنگوی دولت روآندا، نیز چهارشنبه گفت: «این تحولات ما را از مسیر خود منحرف نمی‌کند و این کشور آماده پذیرایی از مهاجران است و به آنها امنیت و فرصت در این کشور اعطا خواهد کرد.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »