بنياد مسيحي ايرانيان
new

پارک مشروطه تبریز با حصار فلزی تفکیک جنسیتی شد.

چند روز پس از دفاع عضو شورای شهر تهران از طرح شهرداری پایتخت برای تفکیک جنسیتی در پارک‌ها، برخی ویدئوها حکایت از اجرای این طرح در یکی از معروف‌ترین و بزرگترین پارک‌های تبریز دارد.
بر اساس ویدئویی که پایگاه خبری «دیده ‌بان ایران» منتشر کرده،‌ شهرداری تبریز با استفاده از حصار فلزی بلند اقدام به تفکیک جنسیتی پارک مشروطه تبریز کرده است.
محمد آقامیری، عضو شورای شهر تهران، روز ۲۰ فروردین گفته بود که «بالای ۲۰۰ پارک مختص بانوان و مادر و کودکان خواهد شد» و درباره این تصمیم نیز مدعی شد که به باور او، حضور مردان در پارک‌ها «به صلاح بانوان نیست».
او جلوگیری از «دزدیده شدن کودکان» را هم به عنوان دلیل دیگر ممنوعیت ورود مردان به پارک‌های مختص زنان عنوان کرده بود.
علیرضا زاکانی، شهردار تهران نیز پیشتر در زمستان پارسال در توئیتی از آن چه «مناسب‌ سازی» ۳۵۲ بوستان در تهران برای مادران، کودکان، زنان و دختران» نامید خبر داده بود.
در همین حال ویدئوهایی از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در پارک‌های برخی شهرهای دیگر در هفته‌های گذشته از جمله در بروجرد منتشر شده است.
اجرای گسترده طرح تفکیک جنسیتی پارک‌ها در تهران و تسری یافتن آن به سایر شهرها با انتقادات گسترده‌ای از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی و کارشناسان مواجه شده و برخی کاربران اجرای این طرح را مشابه اقدام اخیر طالبان در «زنانه-مردانه» کردن پارک‌ها دانسته‌اند.
بسیاری از منتقدان این طرح را علاوه بر جداسازی زنان و مردان در فضای عمومی شهری، موجب جدا کردن اعضای خانواده از یکدیگر، همچنین محرومیت شماری از شهروندان مانند مردان سالمند و بازنشسته از دسترسی به بوستان‌های محلی دانسته‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »