بنياد مسيحي ايرانيان
new

پاداش به فوتبالیست مشهور برای اجتناب از صحبت درباره عیسی مسیح

نیمار، یکی از مشهورترین بازیکنان فوتبال جهان است که صحبت هایش درباره عیسی مسیح همواره توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است. به تازگی فیل ناکس از اتحادیه کلیساهای انجیلی فاش کرد که باشگاه پاریس سن ژرمن ماده ای را در مفاد قرارداد این بازیکن برزیلی گنجانده است که اگر وی از صحبت کردن درباره عیسی مسیح پرهیز کند پاداش ۵۰۰ هزار دلاری در ماه دریافت خواهد کرد.
باشگاه فرانسوی پاریس سن ژرمن ماده ای را باعنوان “بند اخلاق” به قرارداد نیمار جونیور بازیکن برزیلی این تیم افزود که در صورت اجتناب این فوتبالیست از “تبلیغات سیاسی یا مذهبی” ماهانه تقریبن مبلغی معادل ۵۰۰۰۰۰ دلار دریافت کند. منابع مطلع دلیل افزودن این ماده به قرارداد نیمار را حفظ وحدت و وجهه باشگاه پاریس سن ژرمن عنوان کرده اند.
نیمار بارها درباره ایمان مسیحی اش با رسانه ها صحبت کرد و گفت در زندگی من عیسی مسیح در اولویت است. وی عضو کلیسای باپتیست پنیل واقع در شهر زادگاهش سائوپائولواست. به تازگی نیوتون لوباتو کشیش این کلیسا فاش کرد که نیمار هرساله چندین هزار یورو برای تربیت و پرورش جوانان مستعد شهر زادگاهش اهدا می کند.
به نوشته ست سون، فیل ناکس از اتحادیه کلیساهای انجیلی می گوید: “اگرچه نیمار به طور مداوم اعتقادات خود را با دوستدارانش در میان می گذارد، اما به نظر می رسد با افزوده شدن این ماده ویژه به قراردادش دیگر نتواند به راحتی اینکار را انجام دهد . نیمار ممکن است احساس کند پست‌ های که درباره ایمانش به عیسی مسیح در فضای مجازی به اشتراک گذاشته تاثیری ندارد، اما در دنیایی که پیروی از عیسی مسیح به طور فزاینده ای دشوار شده است، وی می تواند مشوق خوبی برای دیگران باشد. وقتی افراد مشهور آشکارا ایمان خود را ابراز می کنند ، در واقع جویندگان حقیقت را به مطالعه و جستجوی بیشتر برای یافتنش تشویق می کنند .”
ناکس با بیان اینکه درخواست باشگاه پاریس سن ژرمن از نیمار و افزودن این ماده به قرارداد وی به شدت عملی غیر اخلاقی، و با وحدت اعضای این تیم در تناقض است، گفت: “من فکر می کنم این بسیار اشتباه است که تصور کنیم یک تیم با فشار بر بازیکنان و اینکه آنان درباره اعتقاداتشان سکوت کنند، متحد می شود. باید بدانیم که قدرتی در اجبار نیست”
وی در ادامه با اشاره به آیه ای از انجیل گفت:” انسان را چه سود که تمامی دنیا را بِبَرد، امّا جان خود را ببازد؟ انسان برای بازیافتن جان خود چه می‌تواند بدهد؟ (متی باب ۱۶ آیه ۲۶) با اینکه به ما مبالغ هنگفتی برای سکوت درباره ایمانمان پیشنهاد نمی شود اما ما نیز اغلب به دلایلی مختلفی سکوت می کنیم. باید بدانیم هیچ دلیلی وجود ندارد که در مورد عیسی مسیح سکوت کنیم، چراکه صحبت درباره او بزرگترین خوشبختی زندگی ما مسیحیان است.همیشه دلایلی در زندگی ما وجود دارد که باعث می شود انجیل را بشارت ندهیم، ترس ها، تهدیدها، دستگیری، طرد شدن یا پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ دلار در ماه، اما بدانید در هرجا و هرزمانی که مردم تشنه شنیدن حقیقت هستند، باید بشارت دهیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »