بنياد مسيحي ايرانيان
new

ویروس جهش‌یافته کرونا؛ محدودیت سفر به آلمان از مبدا هفت کشور

از چند روز پیش شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در آلمان رو به کاهش است، با این همه دولت این کشر برای مهار پاندمی کرونا و مقابله با شیوع گونه‌های جهش‌یافته این ویروس که در چند کشور شناسایی شده، تدابیر سختگیرانه‌ای اتخاذ کرده است.

بر پایه مصوبه هیئت دولت آلمان به ریاست آنگلا مرکل از امروز شنبه ۱۱ بهمن ماه (سی‌ام ژانویه) ورود مسافر از پنج کشور برزیل، آفریقای جنوبی، ایرلند، پرتغال و بریتانیا به آلمان فقط در شرایط استثنایی مجاز است. این محدودیت از فردا شامل لسوتو و اسفاتینی، دو کشور کوچک جنوب آفریقا نیز می‌شود.

ممنوعیت سفر به آلمان از مبدا این هفت کشور، به جز موارد اجتناب‌ناپدیر و استثنایی، از تمام راه‌های هوایی، دریایی و زمینی ممنوع خواهد بود و این ممنوعیت دست‌کم تا ۱۷ فوریه ادامه خواهد داشت.

بنابر گزارش‌ها ممنوعیت سفر به آلمان شامل شهروندان و افراد مقیم در این کشور نمی‌شود. همچنین مسافران ترانزیتی و حمل و نقل کالا نیز مشمول محدودیت سفر به آلمان نیستند.

تدبیر جدید دولت فدرال آلمان برای مقابله با شیوع گونه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا اتخاذ شده که به نسبت گونه قدیمی قدرت سرایت بسیار بیشتری دارد.

سایت سرویس خبری شبکه اول تلویزیون آلمان به نقل از بیانیه توضیحی فرمان اجرایی هیئت دولت می‌گوید سرعت انتشار گونه جهش‌یافته ویروس کرونا، به خصوص در کشورهای یادشده “بسیار نگران‌کننده” است.

دولت ائتلافی آنگلا مرکل ابراز نگرانی کرده که شیوع گونه‌های جدید ویروس کرونا در آلمان به افزایش شدید موارد جدید ابتلا منجر شود و سیستم بهداشت و درمان را با چالش‌های جدی روبرو کند.

هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان خبر تصمیم دولت برای اعمال محدودیت‌های سفر از مبدا چند کشور را روز پنج‌شنبه اعلام کرده و در عین حال گفته بود که تا کنون تصمیمی برای تشدید کنترل مرزها گرفته نشده است.

به گفته او دولت قصد دارد از اعمال کنترل در برخی گذرگاه‌های مرزی، آنچنان که در اوج موج اول پاندمی در بهار ۲۰۲۰ رخ داد، تا حد ممکن اجتناب کند.

افزون بر این کنترل مرزهای زمینی چندان ضروری هم نیست. از هفت کشوری که مسافرت از آنها به آلمان، جز در موارد استثنایی، ممنوع شده فقط از پرتغال می‌شود با خودرو و با عبور از اسپانیا از راه زمینی به آلمان سفر کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »