بنياد مسيحي ايرانيان
new

وکیل بریتانیایی: دولت سهمیه ویژه‌ای برای پناهجویان مسیحی افغان در نظر بگیرد

یک وکیل و مدافع حقوق پناهجویان نوکیش مسیحی در بریتانیا از نخست وزیر این کشور خواسته است تصمیم مشخصی را برای نجات جان مسیحیان افغان از چنگال اسلامگرایان طالبان اتخاذ کند.
به گزارش سرویس ترجمه «محبت نیوز»- پل دایموند وکیل سرشناس بریتانیایی که به مدت ۳۰ سال وکالت پرونده‌های پناهجویان نوکیش مسیحی را در دادگاه های بریتانیا و اروپا بر عهده داشته، در نامه ای به بوریس جانسون خواستار کمک فوری به ۲۰۰ مسیحی افغان شد که در حال حاضر در کشوری که از آن نام نبرده است در شرایطی بلاتکلیف به سر می برند.
به گزارش تارنمای پریمیر، این فعال و حامی حقوق پناهجویان با تاکید بر این مساله که تعداد ۲۰۰ پناهجو در قیاس با کل جمعیت مسیحیان افغانستان تعداد زیادی نیست، گفته است نوکیشان مسیحی افغان از نگاه حاکمان این کشور خائن تلقی می شوند.
دایموند افزود: «هر چند فهمیدن تعداد دقیق نوکیشان مسیحی در افغانستان بسیار دشوار است، اما گفته می شود حدود ۸ تا ۱۲ هزار مسیحی در افغانستان وجود دارد و واقعیت این است که همه آنها از نظر شریعت اسلام مرتد هستند و با احکام سنگینی همچون اعدام روبرو خواهند شد، آنان جایی برای رفتن ندارند. کشورهای همسایه افغانستان به مانند پاکستان نیز آنان را مرتد می داند و اگر در افغانستان بمانند طالبان آنها را شکار خواهد کرد.»
این وکیل بریتانیایی بر این باور است که طرح دولت برای انتقال بیست هزار پناهجوی افغان به بریتانیا از مسیحیان این کشور محافظت نخواهد کرد، به گفته پل دایموند، دولت بریتانیا باید سهمیه ویژه ای برای انتقال پناهجویان نوکیش مسیحی افغان در نظر بگیرد.
دایموند درباره درخواستش از مقامات بریتانیا گفت: «ما می‌ خواهیم ۵ تا هشت هزار مسیحی افغان با سهمیه مخصوص به خودشان به بریتانیا منتقل شوند، برای اجرایی شدن این طرح ما به همکاری سازمان‌های غیردولتی، سازمانهای مسیحی و کلیساها نیاز داریم تا با تائید ایمانداران مسیحی آنها را از یک مسیر جداگانه و سریع به بریتانیا منتقل کنیم»
این وکیل و مدافع حقوق پناهجویان مسیحی با انتقاد از دولت برتانیا افزود: « پس از گذشت چهار ماه از سلطه طالبان بر افغانستان هنوز “طرح اسکان مجدد شهروندان افغان” پیشرفت محسوسی نداشته است و این تعلل از سوی دولت موجب جان باختن افغانهای بسیاری شده است.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »