بنياد مسيحي ايرانيان
new

وکیل الکسی ناوالنی به جرم فراخوان تظاهرات بدون مجوز بازداشت شد

لیوبوف سوبول، وکیل الکسی ناوالنی منتقد سرسخت کرملین، روز پنجشنبه دوم بهمن به جرم فراخوان تظاهرات بدون مجوز برای روز شنبه ۴ بهمن در حمایت از آقای ناوالنی توسط پلیس بازداشت شد.
ولادیمیر وورونین، وکیل خانم سوبول روز پنجشنبه در توئیتی نوشت ماموران پلیس خودروی او را متوقف کرده و خانم سوبول را برای تفهیم اتهام به پاسگاه پلیس بردند. قبل از آن هم سه مامور برای دادن یک هشدار کتبی از سوی دادستانی مسکو در مورد برنامه ریزی این تظاهرات به منزل خانم سوبول مراجعه کرده بودند.
اوایل روز پنجشنبه نیز یک وکیل تبعه بلاروس که در بنیاد مبارزه با فساد آقای ناوانی کار می‌کند به مدت کوتاهی بازداشت و به او اطلاع داده شد که قبل از روز ششم بهمن باید روسیه را ترک کند.
روز ۲۹ دی در یک دادرسی کوتاه که آقای ناوالنی آن را «تمسخر عدالت» توصیف کرد قاضی حکم بازداشت او تا روز ۱۵ فوریه را صادر کرد. تا آن زمان حکم سه سال حبس تعلیقی آقای ناوالنی که در سال ۲۰۱۴ و به جرم اختلاص صادر شده بود مورد بازبینی قرار خواهد گرفت و در صورت اثبات جرم او ممکن است به حدود سه سال زندان محکوم شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »