بنياد مسيحي ايرانيان
new

وعده جدید وزیر نفت: کل جایگاه‌ های سوخت سه روز دیگر به سامانه هوشمند وصل می‌ شوند

در حالی که پیش از این مقام‌های وزارت نفت وعده داده بودند مشکل جایگاه‌ های سوخت ظرف یک روز حل می‌ شود، جواد اوجی، وزیر نفت ایران، روز جمعه وعده سه روز دیگر را داد.
به گفته آقای اوجی، احتمالا تا سه روز دیگر کل جایگاه‌ های سوخت به سامانه هوشمند وصل می‌ شوند.
رسانه‌ ها در ایران روز سه‌ شنبه، چهارم آبان‌ ماه، از قطع توزیع بنزین در جایگاه‌ های سوخت سراسر کشور به‌ دلیل «حمله سایبری» خبر دادند و حال پس از چهار روز هنوز در بسیاری از پمپ‌ بنزین‌ها، بنزین به صورت آزاد عرضه می‌ شود و مردم قادر به دریافت بنزین سهمیه‌ ای نیستند.
پیش از این دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده بود که در این «حمله سایبری» همه ۴۳۰۰ جایگاه سوختی در ایران دچار اختلال شده‌ و به گفته وزیر نفت تاکنون ۱۴۰۰ جایگاه به سامانه هوشمند وصل شده‌اند.
آقای اوجی گفته است وزارت نفت برای راه‌ اندازی دوباره جایگاه‌ ها و وصل کردن آنها به سامانه هوشمند، ۵۴ هزار نفر را به عنوان «ناظر» در سراسر کشور برای نصب نرم‌ افزار به کار گرفته است.
مقام‌ های حکومت ایران تاکنون توضیح دقیقی درباره علت این حمله سایبری نداده‌اند.
ابتدا ابوالحسن فیروزآبادی٬ دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت که احتمالا این حمله مانند «حمله سایبری به سیستم های راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق خارج از کشور انجام شده باشد»، ولی روز گذشته اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران گفت: «اطلاعات مربوط به داخلی با خارجی بودن عوامل حمله سایبری به شبکه عرضه سوخت کشور در آینده اعلام خواهد شد».
مخالفان جمهوری اسلامی می‌ گویند، حمله سایبری روز سه‌ شنبه یادآورد اعتراضات به افزایش بهای بنزین در آبان سال ۱۳۹۸ است که به گفته خبرگزاری رویترز «خونبارترین اعتراضات پس از انقلاب ۱۳۵۷ بود» و منجر به «کشته شدن ۱۵۰۰ نفر» شد.
در همان روزی که سامانه سوخت دچار مشکل شد، تصاویر متعددی نیز در شبکه‌های اجتماعی از بیلبوردهای دیجیتال نصب‌ شده در سطح شهر اصفهان منتشر شد که همزمان با اعتراضات آبان‌ ماه، بر روی آنها این پرسش به چشم می‌ خورد که «خامنه‌ای بنزین ما کو؟»
​اعتراضات آبان ۱۳۹۸ ایران که در واکنش به افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین آغاز شد به سرعت به اعتراضی ضد حکومتی تبدیل شد و با خشونت و برخورد بی‌ سابقه نیروهای امنیتی و اطلاعاتی علیه معترضان مواجه شد.
مسئولان حکومت ایران تاکنون آمار دقیقی از تعداد افراد کشته‌ و زخمی شده و همچنین تعداد افراد بازداشتی ارائه نداده و برخی از مسئولان به صورت تلویحی به عدد ۲۳۰ کشته اشاره کرده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »