بنياد مسيحي ايرانيان
new

وضعیت کرونا در تهران؛ کمبود سرم و اختلال در تامین اکسیژن

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از “جدی بودن کمبود سرم در ۴۸ ساعت گذشته” خبر داد. او گفت فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده و اختلالاتی در تامین اکسیژن هم ایجاد شده است.
علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، روز چهارشنبه ۱۳ مرداد (۴ اوت) اعلام کرد در پایتخت تهران کمبود سرم وجود دارد و سازمان غذا و دارو قصد دارد با واردات سرم این مشکل را برطرف کند.
زالی در این ارتباط به شکایت روسای بیمارستان‌های تهران هم اشاره کرد و درباره علت کمبود سرم توضیح داد که از سرم‌ها برای تزریق داروهای کرونایی هم استفاده می‌شود.
صحبت‌های این مقام ایرانی نشان می‌دهد که شرایط کرونایی در تهران وخیم‌تر شده است.
زالی علاوه بر کمبود سرم از اختلالات در تامین اکسیژن نیز خبر داد. او در این ارتباط گفت چند روزی است که در زمینه تامین اکسیژن اختلالاتی به وجود آمده اما وضع بهتر شده است.
به گفته زالی برخی از بیمارستان‌های تهران اکسیژن‌ساز دارند، اما مصرف اکسیژن در بیماران کرونایی افزایش پیدا می‌کند و این موضوع بار زیادی از لحاظ تامین اکسیژن به بیمارستان‌ها تحمیل کرده است.
زالی توصیه کرد با توجه به اینکه تهران مبدا بسیاری از تبادلات در کشور است، باید استراتژی متفاوتی برای افزایش واکسیناسیون در پایتخت اتخاذ شود.
به گفته این مقام ایرنی کنترل کرونا در کشور بدون کنترل و مهار آن در شهر و استان تهران محقق نخواهد شد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران همچنین گفت روزانه به طور متوسط دو هزار بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری می‌شوند.
در حال حاضر ۱۱۸ بیمارستان در تهران میزبان بیماران کرونایی هستند اما از این تعداد ۱۵ بیمارستان بیشترین بار کرونا را به دوش می‌کشند.
آقای زالی افزود در ابتدای خیز پنجم ۲۰ مرکز بستری موقت در تهران وجود داشته ولی الان این رقم به بیش از ۱۰۰ مرکز افزایش یافته است.
علیرضا زالی همچنین گفته است سویه دلتا اقامت در بیمارستان‌ها را نیز افزایش داده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »