بنياد مسيحي ايرانيان
new

وضعیت بد مالی نهادهای فعال در امور پناهجویان در سال ۲۰۲۰

سازمان ملل متحد اعلام کرده است در حال حاضر شمار پناهجویان در سراسر جهان به ۸۰ میلیون نفر رسیده است. در مقایسه با سال پیش شمار پناهجویان ۱۰ میلیون نفر افزایش یافته و پاندمی کرونا نیز اوضاع را بدتر کرده است.
یکی از مسئولین آلمانی کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان گفته است که شیوع ویروس کرونا وضعیت ۸۰ میلیون پناهجو را به مخاطره انداخته و این پناهجویان اکنون برای بقای خود تلاش می‌کنند و نباید آنها را تنها گذاشت.
وضعیت مالی نهادهای فعال در امور پناهجویان در سال ۲۰۲۰ بدتر شده است.
کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان در سال ۲۰۲۰ به هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو برای رفع نیاز پناهجویان نیاز داشته است اما تنها نصف این بودجه را دریافت کرده است. در سال ۲۰۲۰ درگیری‌ها در یمن، سوریه و افغانستان ادامه داشته است.
علاوه بر آن آتش‌سوزی در اردوگاه‌های پناهجویان در یونان نیز به مشکلات افزوده است. اما اوضاع در خارج از مرزهای اتحادیه اروپا نیز چندان بهتر نیست.
اردوگاه لیپا، در حاشیه شهر بیهاچ جمهوری بوسنی و هرزگوین و نزدیک مرز کرواسی به دلیل آتش‌سوزی و کمبود امکانات و وضعیت بحرانی ساکنانش بسته شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »