بنياد مسيحي ايرانيان
new

وضعیت آب آشامیدنی در زندان تهران بزرگ وحشتناک و غیرقابل استفاده

وضعیت آب آشامیدنی در زندان تهران بزرگ به گونه ای است اگر زندانیان توان خرید آب با قیمت بسیار بالا را نداشته باشند، باید تشنگی را هم در کنار گرسنگی و سایر مشکلات تحمل کنند
وضعیت آب آشامیدنی در زندان تهران بزرگ در نقطه بحرانی است. بسیاری از زندانیان از آب آشامیدنی محروم مانده اند.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام ۱۹ آذر ۱۴۰۰، به نقل از منابع مطلع، وضعیت آب آشامیدنی در زندان تهران بزرگ به شدت خطرناک و غیرقابل استفاده است.
یک منبع مطلع درباره وضعیت آب آشامیدنی در زندان تهران بزرگ گفت:
«آب زندان تهران بزرگ بسیار شور و پر از لجن است. هنگامی که لیوان را از آب شیر پر می‌ کنید، نیمی از لیوان از گل و لجن قهوه ای رنگ می‌ شود طوری که انگار خاک داخل آب است‌. آب بسیار بد بو و بد مزه است و نه تنها قابل آشامیدن نیست بلکه برای شستشو هم مناسب نیست».
زندانیان در زندان تهران بزرگ برای زنده ماندن مجبور هستند، آب معدنی بخرند. هر بطری آب در فروشگاه زندان به قیمت ۷ هزار تومان فروخته می شود که البته خرید از فروشگاه بسیار سخت است. تعداد بطری آب معدنی کم است و همان هم توسط پولدارها و اختلاسگرها خریداری و احتکار می شود و در بازار سیاه داخل زندان هر بطری آب بیش از ده هزار تو مان بفروش می رسد. یعنی فقط هزینه خرید آب برای هر زندانی بیش از چهار صد هزار تومان در ماه است.
لازم به یادآوری است که نیمی از هزاران زندانی محبوس در این زندان برای بدهی کمتر از ده ملیون تومان به زندان افتاده اند و معمولا قدرت خرید ندارند‌ .
پیشتر نیز گزارشاتی مبنی بر گرسنگی دادن به زندانیان در زندان تهران بزرگ و قطع یا نبود آب در این زندان منتشر شده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »