بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزیر کشور: کسانی که واکسن نزنند دچار مشکل می‌شوند

احمد وحیدی گفته است، به دنبال “مدیریت هوشمند” کرونا در ایران کسانی که دو دوز واکسن نزده باشند “دچار مشکل می‌شوند” و باید به هزینه خود تست پی‌آرسی منفی کرونا ارائه دهند. این مقررات از اول آذر اجرایی می‌شود.
احمد وحیدی، وزیر کشور ایران روز سه‌شنبه، ۲۵ آبان در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا به خبرنگاران اعلام کرد که “بعد از مدیریت هوشمند کرونا” کسانی که دو دوز واکسن نداشته باشند دچار مشکل می‌شوند. او افزود، این افراد باید تست‌های PCR منفی بدهند که برایشان هزینه ساز است.
سه روز پیش نیز وزارت بهداشت ایران اعلام کرده بود که در چارچوب “برنامه مدیریت هوشمند محدودیت‌ها”، حضور در محیط کار، استفاده از اماکن و وسایل نقلیه عمومی و تردد و مسافرت، مستلزم تزریق واکسن یا ارائه دو تست منفی کرونا در هفته است. این الزام که قرار است بستری برای فعالیت کلیه مشاغل و کسب وکارها در تمامی وضعیت‌های رنگ‌بندی فراهم کند، از اول آذر به جریان خواهد افتاد.
برنامه یاد شده، شامل ۷ معیار رعایت پروتکل‌های بهداشتی است: تزریق واکسن یا انجام دو مرتبه تست پی‌سی‌آر آزمایشگاهی در هفته، استفاده مناسب از ماسکـ، رعایت حداقل دو متر فاصله، تامین چهار متر مربع فضا برای هر نفر، تامین تهویه مناسب، تامین امکانات ضد عفونی کردن دست‌ها و گندزدایی از سطوح مشترک.
روز ۱۶ آبان نیز معاون وزیر بهداشت به مردم گفت، قدر واکسن رایگان را بدانند. او واکسن رایگان را “نعمت” خواند و افزود: «قصد داشتیم واکسیناسیون کرونا را از آذر ماه پولی کنیم، ولی ستاد ملی مقابله با کرونا مخالفت کرد.»
این درحالی است که واکسن کرونا در سراسر جهان از سوی دولت‌ها مجانی در اختیار شهروندان قرار داده می‌شود. حکومت ایران برخلاف بسیاری از کشورهای منطقه و جهان برای مدتی طولانی جلوی ورود واکسن‌های موثر و معتبر مانند بیون‌تک را گرفت و با این کار موجب مرگ هزاران نفر شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »