بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزیر نفت ایران: تصمیم اوپک پلاس تاثیری بر صادرات ایران ندارد

بیژن نامدار زنگنه مدعی شده که هرگاه ایران اراده کند، می‌تواند تولید نفت خود را به میزان پیش از تحریم‌ها برساند. وزیر نفت ایران می‌گوید این کشور برای افزایش صادرات نفت خود نیازی به تایید و تصمیم اوپک پلاس ندارد.
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران بازگشت این کشور به بازارهای جهانی نفت خام را در “حداقل زمان” ممکن می‌داند.
وزیر نفت ایران می‌گوید هرگاه تحریم‌های نفتی این کشور لغو شود، ایران به سرعت می‌تواند بر میزان تولید و صادرات نفت خام خود بیافزاید.
هیجدهمین نشست وزیران نفت کشورهای عضو اوپک پلاس بدون کسب توافق به پایان رسیده است. این در حالی است که گفته می‌شود، ادامه مذاکرات قرار است روز دوشنبه پنجم ژوئیه (۱۴ تیر) به صورت آنلاین دنبال شود.
با توجه به افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی احتمال می‌رود که کشورهای عضو اوپک پلاس اقدام به افزایش تولید نفت روزانه خود بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه بکنند.
باید یادآور شد که کشورهای عضو اوپک پلاس در ماه مه سال گذشته میلادی برای مقابله با سقوط بهای نفت اقدام به کاهش ده میلیون بشکه‌ای از تولید روزانه خود نموده بودند.
ارزیابی کارشناسان حکایت از آن دارد که جمهوری اسلامی ایران در صورت لغو تحریم‌ها قادر به افزایش صادارت نفت خود به میزان ۶۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.
با توجه به افزایش تقاضا برای نفت خام در بازارهای جهانی گفته شده است که افزایش صادرات نفت خام ایران، در صورت تحقق آن، تاثیر زیادی بر بهای نفت خام نخواهد داشت.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »