بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزیر دفاع اسرائیل: ممکن است به زودی وقایعی در ایران روی دهد

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل گفته است که احتمال می‌رود همزمان با تغییر ریاست جمهوری در کاخ سفید، در ایران اتفاقاتی روی دهد. ارتش اسرائیل اعلام کرد برای مقابله با هرگونه حمله جمهوری اسلامی یا متحدانش آمادگی دارد.
بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل، گفته است که امکان دارد همزمان با تحول در کاخ سفید، در ایران نیز وقایعی روی دهد؛ او درباره چندوچون رخدادهای محتمل چیزی نگفت.
بنی گانتس دوشنبه ۱۵ دی‌ماه در گفت‌وگویی با سایت خبری اسرائیلی وای.نت گفت که احتمال دارد به زودی وقایعی در رابطه با ایران روی دهد.
او گفت: «نمی‌دانم وضعیت تا چه حد تغییر می‌کند. همین رویدادهای احتمالی هستند که وضعیت را عوض می‌کنند».
وزیر دفاع اسرائیل با تأکید بر “حساس” بودن شرایط کنونی، تصریح کرد: «ارتش و سایر نیروهای امنیتی اسرائیل در آماده‌باش هستند و به خوبی از آن‌چه در این جبهه می‌گذرد، آگاه هستند».
اظهارات بنی گانتس تأییدی بر نگرانی اسرائیل از حمله‌ای احتمالی از سوی جمهوری اسلامی یا نیروهای نیابتی منطقه‌ای آن در کشورهایی مانند لبنان، یمن و عراق است.
تحریک تازه: اورانیوم ۲۰درصدی
اعلام غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران بر پیچیدگی اوضاع افزوده است.
علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، روز دوشنبه ۱۵ دی، اعلام کرد که جمهوری اسلامی در نیروگاه فردو به تهیه اورانیوم غنی‌شده با غلظت ۲۰درصد پرداخته است.
در واکنش به بازگشت ایران به غنی‌سازی اورانیوم ۲۰درصدی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، اقدام ایران را با هدف “توسعه برنامه هسته‌ای نظامی” دانسته و تکرار کرده است که کشور او هرگز به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته‌ای دست یابد.
در روزهای اخیر رسانه‌های اسرائیل از نشست‌های متعدد مقام‌های کشور برای بررسی سناریوهای گوناگون کشمکش با ایران خبر داده‌اند.
شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه ۱۵ دی طرحی ارائه داده‌اند که دولت را مکلف به “ایجاد ترتیبات” برای نابودی اسرائیل تا ۱۴۲۰ می‌کند.
در نیمه ماه دسامبر ژنرال آویو کوخاوی، فرمانده کل ستاد ارتش اسرائیل، به ایران هشدار داد که چنانچه به اسرائیل یا اهداف اسرائیلی حمله کند بهای گزافی خواهد پرداخت.
او گفت: «هر روز با تهدیدهای بیشتری از سوی ایران روبرو هستیم» و افزود که اسرائیل برای مقابله با ایران و متحدان آن “برنامه‌های آماده” دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »