بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزیر خارجه چین: جهان باید طالبان را راهنمایی کند

وزیر خارجه چین روز یکشنبه ۷ شهریور در مکالمه‌ای تلفنی با همتای آمریکایی خود گفت که جامعه جهانی باید با طالبان به عنوان حاکمان جدید افغانستان وارد گفت‌وگو شود و آنها را «به شکلی مثبت راهنمایی کند».

بر اساس اطلاعیه وزارت خارجه چین، وانگ یی به آنتونی بلینکن گفت که واشینگتن باید با جامعه جهانی همکاری کند تا امکان فراهم آوردن کمک‌های اقتصادی و انسان‌دوستانه به افغانستان مهیا شود و همچنین به حکومت جدید کمک کند که عملکردی عادی داشته باشد و ثبات اجتماعی در افغانستان برقرار شود.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، نیز در اطلاعیه‌ای گفت که آقای بلینکن و آقای وانگ درباره ضرورت اجرای تعهداتی که طالبان در رابطه با خروج امن افغان‌ها و شهروندان خارجی از این کشور داده است، صحبت کردند.

چین هنوز به طور رسمی طالبان را به عنوان رهبران جدید افغانستان به رسمیت نشناخته است، اما وانگ یی ماه گذشته میزبان ملا برادر، رئیس دفتر سیاسی طالبان، بود و گفت که جهان باید افغانستان را راهنمایی و حمایت کند تا انتقال قدرت در آن صورت بگیرد به جای آن که به این کشور فشار بیاورد.

با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری رویترز؛ س.ن
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »