بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزیر بهداشت: مردم سینوفارم بزنند تا بدنشان مقاوم شود، فایزر فقط برای زنان باردار است

وزیر بهداشت ایران می‌گوید با توجه به محدودیت میزان واکسن فایزری که قرار است وارد شود، این واکسن تنها به زنان باردار تزریق خواهد شد.
به گزارش رسانه‌ های داخلی، بهرام عین‌اللهی در حاشیه سفر خود به ایلام در روز پنجشنبه، اول مهر، همچنین گفت که مردم «باید از واکسن سینوفارم و برکت و هر آنچه وزارتخانه تایید می‌کند، استفاده کنند تا بدن آنها مقاوم شود».
در همین حال علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد کرونا، نیز با تکرار اظهارات وزیر بهداشت گفته است که از آن جا که واکسن فایزر واکسن «خوبی» است، دولت تصمیم گرفته است که این واکسن را «به مادران باردار اختصاص دهد و در این باره کم نگذارد».
آقای رئیسی در ادامه حجم واکسن فایزر وارداتی را دو میلیون و ۴۰۰ هزار دُز اعلام کرد و گفت با توجه به این که میزان واکسن‌های وارداتی فایزر از تعداد زنان باردار بیشتر است، قرار شده که یک میلیون و ۲۰۰ هزار دُز از آن به زنان باردار و ۷۰۰ هزار دُز به‌ عنوان «دُز یادآور» به کادر بهداشت و درمان که در آی‌سی‌یو، اورژانس و بخش‌های کرونا مشغول به کار هستند، اختصاص یابد.
سخنگوی ستاد کرونا با اشاره به واردات ۵ میلیون دُز واکسن جانسون اند جانسون نیز گفت که این واکسن نیز به زنان باردار، زنانی که قصد بارداری دارند و برخی بیماران خاص که تاکنون واکسن نزده‌اند، اختصاص خواهد یافت.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »