بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزیر بهداشت ایران: هزینه‌ درمان بیماران کرونایی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اظهار داشت که سیاست‌های پیشگیرانه، از جمله ترویج واکسیناسیون، می‌تواند از تحمیل هزینه‌های زیاد به مردم و کشور جلوگیری کند.
«محبت نیوز»- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران هزینه‌های درمان بیماران کرونایی را مابین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان اعلام کرد و تصریح داشت: سیاست‌های پیشگیرانه از جمله ترویج واکسیناسیون، استفاده از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند مردم و کشور را از تحمیل هزینه‌های زیاد جلوگیری کند.
عین اللهی افزایش بیماری‌های غیرواگیر در ایران را نگران کننده دانست و افزود: مشکلات قلبی و عروقی، مشکلات فشار خون، دیابت و… باید قبل از وقوع پیشگیری کرده و به جای تعویض دریچه قلب، باید از مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی جلوگیری کنیم.
وزیر بهداشت ایران با ابراز نگرانی از مصرف دو برابری دارو در کشور نسبت به متوسط مصرف جهانی، خاطر نشان شد: برای واکسیناسیون حتی یک ثانیه هم نباید زمان را تلف کنیم و باید بصورت ضربتی بحث واکسیناسیون را به جلو ببریم.
عین اللهی با تاکید بر اهمیت دوران طلایی ۶ هفته‌ ای تزریق واکسن بیان داشت: واکسن به مقدار لازم برای واکسیناسیون تأمین شده و باید برای ۲۴ ساعته شدن مراکز واکسیناسیون و کاهش ازدحام در این مراکز برنامه ریزی و اقدام کنیم.
گفتنی است علی خامنه‌ ای، رهبر جمهوری اسلامی، در دی‌ ماه ۱۳۹۹ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی را ممنوع اعلام کرد و بر تولید واکسن داخلی تاکید کرد، اما با بالا گرفتن بحران در هفته‌های گذشته روز چهارشنبه، ۲۰ مرداد امسال، کرونا را مسئله «اول و فوری» کشور خواند و خواستار تامین واکسن به هر شکل ممکن شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »