بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزیر بهداشت ایران از آماده‌ باش تمام بیمارستان‌ ها «برای موج ششم» کرونا خبر داد

بهرام عین‌ اللهی، وزیر بهداشت ایران، روز شنبه از آماده‌ باش تمام بیمارستان‌ های کشور برای مقابله با «موج ششم» از همه‌ گیری کرونا در کشور خبر داد.
خبرگزاری ایسنا به نقل از آقای عین‌ اللهی نوشت: «برای موج ششم کرونا هم تمهیدات لازم را انجام داده‌ ایم و هم بیمارستان‌هایمان در حال آماده‌ باش هستند.»
هفته گذشته عده‌ ای از مقام‌ های مسئول و کارشناسان در ایران از «احتمال افزایش» تعداد مبتلایان به کرونا در کشور حتی با وجود افزایش تزریق واکسن در هفته‌ های گذشته خبر دادند.
از جمله یک عضو کمیته علمی کشوری کرونا از «احتمال افزایش» شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روزهای آتی اظهار نگرانی کرده و دلیل آن را «راهپیمایی اربعین، مراسمات آخر ماه صفر و سفرهای شکل‌ گرفته در تعطیلات هفتهٔ گذشته» عنوان کرده بود.
در همین زمینه محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌ های واگیر وزارت بهداشت، روز شنبه گفت: «از آنجایی که داریم به فصل سرما نزدیک‌ تر می‌ شویم و در عین حال زندگی در ازدحام مانند دانش‌آموزان و دانشجویان و شرایط این‌ چنینی باعث می‌ شود که موارد بیماری مجددا آغاز شود.»
بهرام عین‌ اللهی نیز گفته است: «امیدواریم با واکسیناسیون زیادی که انجام شده و با رعایتی که مردم می‌ کنند، موج بعدی نسبت به موج قبل سبکتر باشد.»
موضع‌ گیری این مقام‌ های بهداشتی نشان می‌ دهد که وقوع «موج ششم» در کشور حتمی است.
با این همه محمد مهدی گویا تاکید کرده است: «واکسن به تنهایی نمی‌ تواند این بیماری را کنترل کند، بلکه در کنار رعایت توصیه‌ های بهداشتی به ویژه رعایت استفاده از ماسک، شست‌ وشوی دست‌ ها، ‌ عدم حضور در اجتماعاتی که ضرورتی برای آنها وجود ندارد و عوامل دیگر می‌ تواند موثر باشد.»
وزارت بهداشت روز جمعه اعلام کرد که تاکنون ۴۷ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۲۵۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۲ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۳۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند.
این در حالی است که ایران بیش از ۸۳ میلیون جمعیت دارد و دست‌ کم ۶۰ میلیون نفر از این جمعیت نیاز به تزریق دو دُز واکسن کرونا دارند تا «ایمنی نسبی» حاصل شود، اما تنها حدود ۳۳ درصد از این جمعیت هر دو دُز واکسن را تزریق کرد‌ه‌ اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »