بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزیر بهداشت ایران: آغاز واکسیناسیون کرونا از سه‌شنبه

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، صبح یکشنبه ۱۹ بهمن (۷ فوریه) درباره زمان آغاز واکسیناسیون کرونا در ایران گفت: «واکسیناسیون از روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن ماه و با اولویت کادر درمان آغاز خواهد شد.» روز گذشته نیز حسن روحانی، رئیس ‌جمهوری ایران، در نشست ستاد کشوری مقابله با کرونا اعلام کرد که محموله واکسن وارد کشور شده است و “پیش از ۲۲ بهمن واکسیناسیون آغاز خواهد شد.”

وزیر بهداشت ایران درباره واکسن واردشده به ایران گفت که از سبد کوواکس انتخاب شده است. او گفت که “در این سبد واکسن‌های چینی، استرازنکا و.‌.. هم بودند که قرار است به ما برسد.” او با “جوابگو” نبودن ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن کوواکس برای جمعیت آسیب‌پذیر در ایران گفت که ایران واکسن‌های دیگری از کشورهای مختلف از جمله واکسن مجموعه اسپوتنیک روسیه را “ارزیابی کرده است.”

کوواکس (covax) سازوکاری است که سازمان بهداشت جهانی برای توزیع عادلانه واکسن کرونا راه انداخته است و کشورهای مختلف می‌توانند با عضویت در آن و پیش‌پرداخت بخشی از هزینه‌ها وارد فهرست خریداران واکسن شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »