بنياد مسيحي ايرانيان
new

وزیر ارتباطات ایران خبر «پرتاب ناموفق» ماهواره را تکذیب کرد

کمی پس از گزارش‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس و شبکه خبری سی‌ان‌ان در مورد یک پرتاب ناموفق دیگر ماهواره از سوی ایران، وزیر ارتباطات ایران گفت که «خبر ناموفق بودن پرتاب از طرف ما مورد تأیید نیست.»
به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت در جمع خبرنگاران دربارهٔ پرتاب ناموفق ماهواره اظهار داشت: «من این خبر را صبح امروز شنیده‌ام. تمام فرآیندهای ماهواره ‘پارس یک’ و ‘ناهید’ طی شده و در سازمان فضایی موجود هستند، بنابراین خبر ناموفق بودن پرتاب از طرف ما مورد تأیید نیست.»
این اظهارات او در حالی بیان می‌شود که در همان روز کارشناسان به سی‌ان‌ان گفته بودند که موشک مربوط به این پرتاب «ناموفق» احتمالاً همان موشک «سیمرغ» است که بر اساس یک طرح کره شمالی ساخته شده است.
کارشناسان به سی‌ان‌ان می‌گویند که این موشک احتمالاً همان موشک «سیمرغ» است که بر اساس یک طرح کره شمالی ساخته شده است
بیشتر در این باره:
ایران بار دیگر در پرتاب ماهواره به مدار «شکست خورد»
وزیر ارتباطات ایران توضیحی در مورد وضعیت موشک ماهواره‌بر سیمرغ نداد.
به نوشته آسوشیتدپرس، نمایندگی ایران در سازمان ملل نیز به درخواست این خبرگزاری برای اظهار نظر در مورد پرتاب ناموفق ماهواره پاسخ نداده است.
آقای آذری جهرمی روز چهارشنبه گفت که «ما هنوز ماهواره‌های خود را تحویل وزارت دفاع نداده‌ایم» و ادامه این کار را به پس از رفع «تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه برنامه فضایی ایران» موکول کرد.
وزیر ارتباطات ایران در ادامه در مورد پرتاب ماهواره‌ها گفت که «خبرهای خوشحال‌کننده‌ای برای مردم ایران و ناراحت‌کننده برای آنها خواهیم داشت.»
او توضیح بیشتری در این مورد نداد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »